HC JaroměřDomácí

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 13. Sedmík, 24. Pletka, 25. Němec (Průšek, Kollman), 33. Borovec (Štěpán), 49. Borovec (Zörkler), 60. Průšek (Pletka). . Rozhodčí: Pahulák – Horák, Vodička . Vyloučení: 4:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 120 .
Pivrnec, Beneš, – Kejmar, Brzák – Zörkler, Houser - Mikolášek, Štěpán - Weiss, Kollman, Žďárský – Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík.

Ve středu hokejisté Jičína zahájili druhé kolo KLM utkáním na ledě HC Jaroměř a po zodpovědném výkonu si připsali další body do tabulky. V první části byli domácí lepším mužstvem i proto, že Jičín hrál pouze ve třinácti hráčích. V cestě za vedením jim ale stála pozorná obrana a velmi dobře chytající Pivrnec. V polovině třetiny domácí přitlačili Jičín před branku a ostřelovali jeho branku. Sedmík však vystihl jejich rozehrávku, po pravé straně pronikl do jejich pásma a jeho střela propadla za záda domácího gólmana. Za tohoto stavu se šlo poprvé do kabin. Do druhého dějství již nastoupili i Pletka a Zörkler, kterým pracovní vytížení dovolilo přijet až později. Jičín v plné sestavě vyrovnal hru, a hned ve čtvrté minutě třetiny Pletka využil zaváhání soupeře na útočné modré, protáhl se do jejich třetiny a zvýšil na 0 : 2. Za minutu hosté opět dobře napadali domácí v jejich třetině, získali kotouč a Němec ho uklidil na správné místo. Podobná situace se opakovala v 34. minutě. Borovec za pomoci Štěpána doslova vydoloval puk z klubka bránících hráčů, prokličkoval se mezi kruhy a trefil se přesně. Ve třetí třetině hrál již Jičín na jistotu byl jasně lepší a před polovinou třetiny zamkl domácí ve třetině, Zörkler na modré obešel napadajícího hráče, krásně našel na pravém kruhu Borovce, který tvrdou ranou z „první“ zvýšil na 0 : 5. Domácím se podařilo v polovině třetiny využít přesilovou hru a snížili. O chvíli později jel sám proti brankáři Borovec, ale tentokrát na něho nevyzrál. Za pár vteřin naopak domácí využili nedůraznosti v obraně Jičína, a se štěstím snížili na 2 : 5. Domácí se poté snažili o korekci výsledku, při přesilovce hráli bez brankáře, ale bez výsledku. Minutu a čtyřicet vteřin před koncem dostali další výhodu, opět odvolali brankáře, jenomže v rozehrávce udělali chybu, puku se zmocnil Pletka a nezištnou přihrávkou vyzval Průška ke skórování do prázdné branky. Jičín tak po prohře v Třebechovicích podruhé nezaváhal a pokračuje v dobrých výkonech. V neděli 5. 11. Přivítá na svém ledě hokejisty BK Nová Paka. Utkání začíná v 17:00 hod.. Hokejisté proto opět zvou všechny příznivce, aby je přišli podpořit.

Komentář trenéra Pletky: V první třetině byli domácí o trošku lepší mužstvo, my jsme ale dokázali dát gól i když s velkým štěstím. Na začátku druhé jsme přidali dva rychlé góly a od té doby jsme byli lepší. V poslední třetině jsme si to trošku začali komplikovat, když domácí během chvilky dokázali upravit na 2 : 5. Naštěstí jsme další komplikace nepřipustili a dokázali v závěru pečetit vítězství do prázdné branky.