V neděli jičínští hokejisté zahájili nový ročník KLM na domácím ledě utkáním s celkem Jaroměře a po excelentním výkonu Jakuba Hladíka, který byl u všech branek, jasně zvítězili.

JičínDomácí
5:1
(2:0, 1:0, 2:1)

JaroměřHosté
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 12. Štěpán (Hladík), 20. Průšek (Hladík), 27. Němec (Hladík), 48. Hladík, 55. Mikolášek (Hladík) . Rozhodčí: Padevět – Runštuk, Purtík . Vyloučení: 6 : 7 . Diváci: 180 .  
Beneš, Pivrnec – Kejmar, Brzák – Najman, Houser - Mikolášek, Štěpán - Weiss, Vajsejtl, Kollman – Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík

Komentář k zápasu

V neděli jičínští hokejisté zahájili nový ročník KLM na domácím ledě utkáním s celkem Jaroměře a po excelentním výkonu Jakuba Hladíka, který byl u všech branek, jasně zvítězili. Bylo to ovšem vítězství celého kolektivu, který k utkání přistoupil velmi dobře připravený a aktivní hrou nedal hostům příliš šancí. První třetina začala aktivní hrou z obou stran, bez gólového efektu. V polovině třetiny měl Jičín výhodu přesilové hry, nevyužil ji a vzápětí hrál sám v oslabení. Ani hosté nebyli úspěšní a tak po skončení oslabení rozjel akci Hladík, nahrál Štěpánovi, který se vrátil z trestné lavice a Jakub otevřel skóre utkání. Jičín přidal na tempu, dobře napadal rozehru hostí a vytvářel si další šance. Druhá branka padla v závěru třetiny. Jičínu se podařilo vypíchnout soupeři kotouč a Hladík s Průškem jeli sami proti jednomu obránci, dobře si vyměnili puk a Hladík ho nakonec předložil Průškovi před bezmocného gólmana hostí. Druhou část začal Jičín opatrněji, chvíli byl pod tlakem, ale dobrou obrannou činností, podpořenou bezchybným výkonem Beneše v brance udržel čisté konto. Domácí poté nevyužili další přesilovku, ale v pokračující hře opět Hladík získal kotouč a poslal do samostatného úniku Němce, který svou brankou vyhnal hostujícího gólmana na střídačku. Těžké chvíle prožívali domácí v závěru třetiny, kdy hráli dvě minuty ve třech, ubránili se a naopak Sedmík jel sám v úniku, ale nedal. V úvodu posledního dějství se Jičín ubránil zbytku přesilovky, hosté pokračovali v tlaku a v 44. minutě Beneš neudržel ránu Bujňáka, puk mu vypadl za záda na brankoviště, odkud ho Kačerovský dopravil do sítě. Domácím se na chvíli přestalo dařit a hosté se dostali do tlaku. Po několika minutách ale opět zaúřadoval Jakub Hladík. Získal kotouč, pronikl zprava do třetiny hostí, objel branku a z úhlu se „bekendem“ trefil zřejmě do betonů gólmana a od nich do branky. Jičín poté již kontroloval hru, i když dvakrát zvonila tyč za zády Beneše. Domácí měli rovněž několik dobrých šancí a jednu z nich využil Mikolášek, když mu puk předložil před prázdnou branku, kdo jiný než Hladík. Jičín tak dobře zahájil soutěž, dobrým znamením byla velmi aktivní hra s dobrým pohybem a napadáním soupeře. Další test čeká hokejisty již ve středu 4. 10. Kdy zajíždí na led BK Nová Paka. Utkání začíná v 18:00 hod.. Odjezd hokejistů vlastními auty je v 16:30 hod. od ZS.

Ohlasy trenérů

Trenér: Pletka D.