OpočnoDomácí

JičínHosté
Branky a nahrávky: 25. Nový (Vajsejtl), 26. Průšek (Hladík), 29. Vajsejtl, 49. Borovec. . Rozhodčí: Karlík–Dudadík, Gančarčík . Vyloučení: 2:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 100 .
Beneš, Pivrnec – Žalud, Brzák - Buchar, Houser - Mikolášek, Štěpán - Nový, Vajsejtl, Kollman – Weiss, Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík

Ve středu jičínští hokejisté sehráli odložené utkání KLM s celkem Opočna na jeho ledě a o výsledku opět rozhodla druhá část, kdy Jičín třemi góly otočil skóre a připsal si další tři body do tabulky. Hosté hned od prvních minut získali mírnou převahu, domácí však velkou bojovností úspěšně narušovali jejich akce a před brankou byli velmi nepříjemní. Bojovnost se jim vyplatila v 10. minutě, kdy jičínská obrana nedostala kotouč včas ze třetiny, ten se dostal za branku, odkud ho domácí přihráli před branku, a střela Slezáka proklouzla Benešovi za záda. Jičín byl do konce třetiny lepší, ale zakončení bylo nepřesné. V úvodu druhé třetiny domácí ubránili přesilovku Jičína, ale v plném počtu pokračoval nápor hostí, po ostřelování branky se puk odrazil k Vajsajtlovi v levém kruhu, a jeho přesná nahrávka našla u pravé tyče volného Nového, který do „prázdné“ srovnal skóre. Za necelou minutu vyvezl ze třetiny kotouč Žalud, nahrál na pravé křídlo Hladíkovi, ten přesnou příčnou nahrávkou našel najíždějícího Průška, který vymetl „pavučinky“ pod horní tyčí domácí branky.Jičín pak měl výhodu přesilové hry, dvě minuty držel domácí ve třetině, bez efektu, po skončení přesilovky mohli domácí vyrovnat, když z protiútoku Beneš vyrazil střelu přímo před domácího hráče, ten ale netrefil odkrytou branku. O chvíli později naopak Vajsejtl vystihl rozehrávku domácích a sám před brankářem nezaváhal a zvýšil na rozdíl dvou branek. Zbytek třetiny se nesl ve znamení dalších neproměněných šancí Jičína. Stejný obraz přinesla i třetí část. Jičín nadále hrál kombinačně, vytvářel si další šance, ale většinou je překombinoval, ve snaze skórovat do prázdné branky. V polovině třetiny hosté napadali domácí v jejich třetině tak důrazně až jeden z domácích nahrál přímo před branku „zapomenutému“ Borovcovi a Zdenda si s nabídnutou šancí bez problémů poradil. Ve zbytku utkání Jičín promarnil další „ložené“ šance, smůlu měl Weiss, který se ocitl dvakrát před odkrytou brankou, ale vždy mířil nepřesně. Domácí mohli snížit v 56. minutě, kdy po ubráněném oslabení jel jejich útočník sám proti Benešovi, ale „Beny“ bravurním zákrokem jeho šanci zlikvidoval. Jičín pak již dovedl zápas v klidu do vítězného konce. Jičín tak dále drží čelo tabulky a v neděli 17.12.hraje na domácím ledě se stejným soupeřem.Utkání začíná v 17:00 hod.

Komentář trenéra Pletky:Bylo to těžké utkání, protože Opočno je v domácím prostředí nepříjemný soupeř. Domácí se dostali v první třetině do vedení, my jsme nehráli špatně, ale chyběla nám často střelba a byli málo důrazní. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a po zásluze skóre otočili.