JičínDomácí
(2:0, 4:1,2:1)

OpočnoHosté
Branky a nahrávky: 10. Kollman, 18. Němec (Mikolášek), 29. Kollman (Vajsejtl), 31. Štěpán (Průšek, Hladík), 35. Kollman (Pletka), 40. Pletka (Vajsejtl, Kollman), 54. Průšek (Hladík), 58 Sedmík (Hladík) . Rozhodčí: Petr – Roischel, Portík . Vyloučení: 2:6 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 190 .
Pivrnec, Beneš – Kejmar, Brzák - Najman, Houser - Mikolášek, Štěpán - Weiss, Nový, Vajsejtl, Kollman – Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík

V dalším utkání KLM přivítal Jičín na svém ledě nováčka z Opočna a po klidném průběhu přesvědčivě zvítězil. Jičín začal aktivně a ihned si vytvořil převahu. Střelám, ale chyběla přesnost, takže několik šancí zůstalo bez využití. V polovině třetiny Kollman zachytil puk ve střední části, protáhl se před brankáře, a i když byl faulován, otevřel skóre. Domácí poté hráli uvolněně a tak trochu „profesorsky“. V závěru, ale opět přidali, vytvořili několik závarů před brankou hostí a v jednom se nejlépe orientoval Němec, který zvýšil na 2 : 0. Druhá část začala náporem domácích, hrálo se před brankou hostí, ale bez efektu. Zákonitě přišel trest. Hosté využili zaváhání v rozehře a z rychlého protiútoku snížili. Vzápětí měli další příležitost vyrovnat, ale chyběla přesnost. Jičín se pak opět uklidnil, neproměnil několik šancí, až teprve v 29. minutě Vajsejtl uvolnil Kollmana a ten svým druhým gólem zvýšil na 3 : 1. O chvíli později rozehrál akci Hladík, nahrál Průškovi, ten na kruhu našel Štěpána a ten se trefil přesně. Jičín potom nevyužil přesilovku, v pokračující hře Pletka nahrál na pravou stranu Kollmanovi, který završil svůj „hattrick“. V závěru třetiny Jičín konečně využil přesilovku. Přesilovková formace rychlými přihrávkami rozhodila obranu soupeře, Vajsejtl nahrál před branku Pletkovi, který zamířil přesně. V posledním dějství už hráli domácí uvolněně, divákům předváděli krásné kombinační akce. Hosté využili jednoho zaváhání a z rychlého protiútoku snížili. Oba týmy poté nevyužily přesilové hry, ale po jejich skončení Hladík před brankou soupeře uvolnil Průška, který střílel již téměř do prázdné branky. Poslední slovo měl dvě minuty před koncem Sedmík, kterému opět krásně nahrál Hladík. V závěru třetiny diváci několikrát potleskem ocenili krásné hokejové akce domácích. Jičín tak čtvrté zvítězil a drží se v čele tabulky. Zkouška ohněm ho čeká ve středu 18.10. kdy ho čeká utkání v Novém Bydžově. Utkání začíná v 18:00 hod.

Komentář trenéra Pletky: Dnes jsme měli vést po deseti minutách 4 : 0 a mělo být po zápase. Bohužel jsme góly nedali a soupeř byl stále ve hře. Ve druhé třetině jsme dostali gól na 2 : 1 a hosté ještě jeli sami na branku a mohli vyrovnat. Naštěstí neproměnili, my potom přidali další branky a zápas v klidu dovedli do vítězného konce. Teď se musíme připravit na Bydžov, protože ve středu nás nečeká nic jednoduchého.