JičínDomácí

Třebechovice p. O.Hosté
Branky a nahrávky: 17. Průšek (Žďárský), 24. Žďárský (Průšek, Štěpán), 41. Nový (Kollman), 49. Pletka (Brzák, Borovec), 60. Průšek (Kollman), 60. Brzák (Borovec) . Rozhodčí: Pahulák–Havelka, Runštuk . Vyloučení: 1:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 205 .
Pivrnec, Beneš –Brzák, Žalud - Buchar, Houser - Mikolášek, Štěpán - Vajsejtl, Kollman, Nový – Pletka, Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Žďárský.

Ve středu zavítal na led Jičína jeho pronásledovatel v tabulce tým SK Třebechovice, po dobrém výkonu domácích, ale odcestoval s prázdnou. Od samého začátku byl Jičín jasně lepší a tlačil hosty před jejich branku, v té stál ale velmi dobře chytající Lochman a všechny pokusy domácích likvidoval. Pokud už na některou střelu nedosáhl, tak bohužel pro Jičín zazvonila pouze konstrukce jeho branky jako u „loženky“ Kollmana v sedmé minutě. Jičín pak měl další gólové příležitosti ale bez efektu. Ve 14. minutě hráli domácí přesilovku a celou dobu marně dobývali branku hostí. Po skončení přesilovky hosté zaútočili, ztratili kotouč a do úniku se vydal Žďárský s Průškem, který dostal od spoluhráče přihrávku a sám před brankářem si již věděl rady a poslal Jičín do vedení. V závěru třetiny se Jičín ubránil přesilové hře hostí. V úvodu druhé části pokračovala převaha domácích a v 24. minutě po ostřelování branky se kotouč odrazil k Štěpánovi, ten nahrál Průškovi, který uvolnil Žďárského, a jeho akce skončila druhým gólem v síti hostů. Hosté po obdržené brance přidali a vyrovnali hru. Hrálo se na obě strany, se šancemi obou týmů, gól však do konce třetiny již nepadl. Poslední část začala opět náporem domácích a z tlaku se urodila třetí branka, když Kollman uvolnil Nového a Radek zvýšil na 3 : 0. Jičín měl i nadále převahu, přesto se hostům, po chybě v obranné činnosti Jičína podařilo snížit brankou z hole Kudra. Za Jičín po chvilce odpověděl Venca Pletka po nahrávkách Borovce a Brzáka. Jičín měl poté další šance, ale ztroskotával stále na výborném gólmanovi hostí. Ti naopak jednu ze svých příležitostí využili ke snížení. Tvrdá rána Šedy prošla Pivrncovi mezi betony do sítě. Domácí pak už jen v klidu dohrávali utkání a předváděli pohledný kombinační hokej. V samotném závěru ještě nejprve Kollman vyslal do úniku Průška, ten se protáhl až před brankáře a zvýšil na 5 : 2. O deset vteřin později upravil na konečný výsledek Brzák po nahrávce od Borovce. Jičín tak vítězstvím odskočil Třebechovicím a v neděli 3. 11. může potvrdit postavení v utkání na vlastním ledě s celkem HC Jaroměř.Utkání začíná v 17:00 hod.. Opět zveme všechny fanoušky, přijďte nás povzbudit přímo na stadion.

Komentář trenéra Pletky: My jsme dnes byli od začátku zápasu lepší a po zásluze jsme utkání vyhráli. Třebechovice toho v první půlce zápasu moc neměli, v té druhé přidali, vytvořili si nějaké šance, ale dobře zachytal „Pivo“ v brance. S hrou i výkonem jsem spokojen.