JičínDomácí

Stadion Nový BydžovHosté
Branky a nahrávky: 22.Průšek (Pletka), 24.Pletka(Buchar), 51. Kollman (Vajsejtl) . Rozhodčí: Machač–Macek, Pecha . Vyloučení: 1:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 350 .
Beneš, Pivrnec– Brzák, Štěpán – Žalud, Buchar – Mikolášek, Najman - Nový, Vajsejtl, Kollman–Pletka, Průšek, Hladík - Němec, Sedmík, Borovec – Žďárský.

V neděli zahájili jičínští hokejisté boje „play off“ a na svém ledě přivítali celek Nového Bydžova a bohužel po vyrovnaném průběhu prohráli. První část se hrála ve znamení opatrnějšího hokeje, oba týmy dobře bránily, a pokud se dostaly do šancí, vždy je zastavili dobře chytající gólmani. Druhé dějství začal aktivněji Jičín. Nejprve se po pravé straně protáhl Vajsejtl, jeho střela skončila na tyči, v pokračujícím náporu vybojoval za brankou puk Pletka, vybruslil před branku, příčnou nahrávkou našel Průška, který měl již volnou cestu do sítě. Vzápětí mohli hosté vyrovnat, ale šanci jim zhatil Beneš, stejně tak i další po chybném střídáni. Hned poté zaútočili domácí, Buchar z levého kruhu vystřelil, kotouč se odrazil k Pletkovi a ten ho uklidil na správné místo. Bohužel o dvě minuty později hosté využili zaváhání obrany Jičína, když se nepodařilo včas vyhodit puk ze třetiny a snížili. V polovině utkání čelil Jičín přesilovce hostí, kteří ji využili k vyrovnání. Domácí pak nevyužili několik dobrých příležitostí a naopak hosté měli štěstí, když nastřelený kotouč chtěl Beneš z výšky zachytit do lapačky, ten mu však vypadl a dokutálel se za brankovou čáru. Třetí část začal Jičín pasivněji a nemohl se dostat do tempa. Přesto v polovině třetiny Vajsejtl vyhrál bully ve třetině hostí, posunul na Kollmana a ten se trefil přesně k tyči. Nerozhodný stav vydržel jen tři minuty, obrana Jičína nechala před brankou volného hráče, který tečoval střelu přesně pod Beneše. Domácí si poté vytvořili ještě několik gólových šancí, ale ani jedna neskončila úspěchem. V závěru Jičín odvolal brankáře, ale nepodařilo se mu udržet v pásmu a hosté se napotřetí trefili do prázdné branky, čímž pečetili své vítězství. Jičín tak prohrává v sérii 0 : 1 a ve středu21.2. ho čeká druhé utkání na ledě Bydžova. Začátek utkání je v18:00 hod.. Odjezd autobusu s hokejisty je v 16:00 hod. od ZS.

Komentář trenéra Pletky:My jsme dnes nebyli horší mužstvo, ale prohráli jsme. Hosté dokázali své šance proměnit, my bohužel ne a o to byli dnes hosté lepší. Zápasy budou podle mne vyrovnané, bude rozhodovat, kdo s nabídnutými šancemi lépe naloží. Série je teprve na začátku a doufám, že bude ještě dlouhá, Bydžov vede zatím jen 1 : 0.