V neděli na led Jičína zavítal celek Opočna, s nímž jičínští hráli ve středu odložené utkání na jeho ledě.

JičínDomácí
8:1
(2:0, 3:0, 3:1)

OpočnoHosté
Branky a nahrávky: 2. Průšek (Brzák),5. Průšek (Borovec, Žalud), 23. Pletka (Průšek), 34. Nový (Pletka, Vajsejtl), 39. Průšek (Hladík, Pletka), 44. Nový (Vajsejtl, Kollman), 59.Průšek (Pletka, Mikolášek), 60. Vajsejtl . Rozhodčí: Javorský–Řezníček, Kozák . Vyloučení: 3:7 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 239 .  
Pivrnec, Beneš – Žalud, Brzák - Najman, Houser - Mikolášek, Štěpán - Nový, Vajsejtl, Kollman – Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík.

Komentář k zápasu

V neděli na led Jičína zavítal celek Opočna, s nímž jičínští hráli ve středu odložené utkání na jeho ledě. Jičín tentokrát neponechal nic náhodě a od prvních minut bylo jasné, kdo si připíše tři body. Domácí hned od počátku získali jasnou převahu a ve druhé minutě Brzák vystřelil od modré a Průšek jeho střelu šikovně tečoval. Průšek skóroval podruhé v přesilové hře, když se k němu kotouč odrazil po ostřelování branky hostí. Brankář hostí potom zlikvidoval řadu příležitostí domácích a tak se do kabin šlo za stavu 2 : 0. Ve stejném duchu se nesla i druhá část. Jičín nejprve nevyužil přesilovku, pak ale znovu zaútočil, Průšek vystřelil a Venca Pletka tečí usměrnil puk do sítě. Hosté trochu zlobili jen z ojedinělých útoků. V 34. minutě hrál Jičín přesilovku, Pletka z postu obránce vystřelil, puk se odrazil k Novému, a ten ho uklidil na správné místo. Na konci třetiny skončila pátým gólem v síti hostí krásná kombinace Pletky a Hladíka, na jejímž konci byl opět Průšek. V úvodu třetí části rychlý protiútok Kollmana a Vajsejtla zakončil šestým gólem Nový. Domácí pak již předváděli jen krásné kombinační akce, hráli bezstarostně a v 48. minutě chybou umožnili hostům vstřelit čestný úspěch. Jičín v závěru přidal ještě dvě branky a upravil na konečných 8 : 1. Jičín tak splnil povinnost a ve středu 20. 12. zajíždí na led Nového Bydžova. Utkání začíná v 18:00 hod. Odjezd hráčů vlastními auty je v 16:15 hod. od ZS

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra Pletky: My jsme do utkání vstoupili dobře a prvních deset minut jsme hráli výborně, dali jsme dva góly a tím jsme soupeře zlomili. Opočno je nepříjemný soupeř a když ho nezlomíte hned na začátku, tak se pak trápíte celý zápas. Nám se to povedlo a zbytek utkání jsme hráli v klidu a měli tam krásné kombinace do prázdné branky.