HC JičínDomácí

HC TS VarnsdorfHosté
Branky a nahrávky: 9. Krejčík (Prokop), 18. Borovec (Žalud), 47. Kollman (Žalud, Průšek), 50. Prokop (Sedmík), 54. Sedmík (Borovec), 55. Prokop (Krejčík, Najman) - 35. Prokop F. (Damnitz), 48. Šváb (Rubeš, Žďánský), 53. Bali Šoltés (Rubeš) . Rozhodčí: Jan Bernat -Petr Krejbich, Tomáš Borecký . Vyloučení: 3:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 100 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3 .
Rylich (Kořínek) - Žalud, Mikolášek, Marček, Richter, Najman - Nový, Průšek, Kollman, Vajsejtl ml. Sedmík, Borovec, Prokop, Krejčík, Vajsejtl st.

Po prohraném venkovním utkání v Liberci, přívital Jičín na svém ledě tým z Varnsdorfu. Jednalo se o poslední domácí utkání Jičína před závěrečnými boji o titul.

Jičínští hráči chtěli do utkání vstoupit aktivně a polovinu první třetiny soupeře napadat vysoko a poté přejít, v druhé polovině třetiny, do pasivního postavení, aby si vyzkoušeli taktické věci z tréninku. Vše probíhalo podle plánu a v deváté minutě se hráči spolu s diváky mohli radovat z prvního gólu. Jan Prokop ujel po levém křídle obráncům a snažil se zakončit bekhendem na zadní tyč, bohužel neúspěšně, ale Matěj Krejčík pohotově dorazil kotouč do branky. Druhou branku přidal v osmnácté minutě Zdeněk Borovec, kterého ke skórování vyzval krásnou přihrávkou Ondřej Žalud. První třetina tak skončila 2:0.

Druhá třetina pokračovala v podobném tempu, avšak optický tlak domácích končil na betonech hostujícího brankáře, který přiváděl domácí hráče k zoufalství. Hosté kteří navštěvovali pásmo domácích jen ojediněle využili v 35. minutě přečíslení a František Prokop se prosadil a snížil na 2:1. Více vzrušení druhá perioda nepřinesla a domácí odcházeli zklamaní vývojem utkání do šatny.

Třetí třetina byla oproti té druhé gólovější. V 47. minutě využili domácí přesilovku, Průšek nabil Žaludovi a jeho střelu tečoval do branky Kollman. Hosté odpověděli během 35 vteřin, když Rylicha překonal Šváb. V 50. minutě domácí vystihli rozehrávku hostí, Sedmík posunul puk Prokopovi, který si pohrál s obránci a přesně trefil odkrytý prostor nad ramenem Káchy. 4:2. Tento stav vydržel necelé tři minuty a hosté opět využili chyby v obraně domácích a Šoltés mohl zvedat ruce nad hlavu. O necelou minutu později nabil Borovec Sedmíkovi, který trefil přesně a navýšil vedení na 5:3 pro jičínské. Poslední branka utkání padla v 55. minutě, když Najman našel křižnou přihrávkou Krejčíka, který vyšperkoval kombinaci a našel Prokopa, který jen nastavil hůl a završil na konečných 6:3.

Jičín tak zvládl poslední domácí utkání před play-off vítězně a připsal si další tři body do tabulky. V posledním kole vyjedou loupežníci od Jičína na led České Lípy!

Michal Kejmar: Dnes to byl možná překvapivě těžký souboj a vydřené vítězství, soupeř hrál hodně defenzivně, k tomu jim pomáhal skvěle chytající brankář. My jsme se i přes obrovskou herní převahu trápili v zakončení. Myslím si, že takové zápasy nás budou čekat i v play-off a my se na to musíme dobře připravit a obalit se trpělivostí a pozorností v obraně.