4. kolo Libereckého kraje

HC JičínDomácí

HC Lomnice n. PopelkouHosté
Branky a nahrávky: Žďárský (Sedmík, Prokop), Průšek (Mikolášek, Žalud), Žďárský (Sedmík, Marček), Kollman (Prokop), Nový, Krejčík (Kollman, Prokop), Žalud, Krejčík (Marček, Brzák), Průšek, Kollman (Krejčík, Prokop), Prokop (Kollman), Průšek (Marček, Nový)-Lemfeld, Junek (Syrovátka, Maťátko) . Vyloučení: 1:6 . Využití: 2:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 232 . Průběh utkání: 3:0, 4:1, 5:1 .
Kořínek (Rylich od 40. minuty)- Žalud, Mikolášek, Brzák, Marček- Nový, Průšek, Hladík, Prokop, Krejčík, Kollman, Vajsejtl ml., Sedmík, Žďárský

Čtvrté kolo krajské ligy přineslo souboj mezi Jičínem a Lomnicí. Očekával se vyrovnaný a emotivní duel, který by mohl bavit diváky na obou stranách

Domácí nastoupili do zápasu v podobné sestavě jako v minulém zápase v Liberci, do útoku se vrátil Martin Žďárský, který tak vystřídal Borovce a v obraně místo Richtera nastoupil Brzák. Tempo utkání bylo od první minuty na vysoké úrovni, domácí měli více ze hry a tuto převahu využil po souhře ve středním pásmu mezi Prokopem a Sedmíkem, střílející Žďárský. O necelou minutu hry se prosadil Průšek. Další branku přidal Žďárský, a tak se do šaten šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Druhá třetina pokračovala v tempu nastaveném v první třetině utkání. Domácím se dařilo a přidali čtyři branky. Nejprve zavezl puk do pásma Prokop, o branku přihrál Kollmanovi a ten nedal brankáři šanci. Další branku přidal po přihrávce Kollmana do prázdné Krejčík. Poté následovala využitá přesilovka, když si z bránících hráčů Lomnice udělal kužele Žalud a zakončil přesně pod lapačku. Hosté stačili snížit brankou Lemfelda. Druhá třetina končila a na tabuli svítilo skóre 7:1.

Do třetí třetiny nastoupili domácí se změnou v brankovišti, skvěle chytajícího Kořínka vystřídal Rylich, který si připsal první minuty v nové sezóně. Třetí třetina byla z pohledu Jičína spíše exhibicí a hráče nevyprovokovala ani tvrdá hra soupeře, poklidným tempem si tak po brankách Kollmana, Prokopa a hattrick kompletujícího Průška došli jičínští hokejisté pro vítězství 12:2, na konečnou podobu upravil Junek.

K dalšímu utkání hráči Jičína zajíždí v sobotu 26.10. na led neporaženého Frýdlantu a hned v pondělí 28.10. na státní svátek přivítají na svém ledě Varnsdorf!

Michal Kejmar: S dnešním výkonem jsme s Dandysem spokojeni. Hráče jsme nabádali od první minuty k maximálnímu nasazení a pracovitosti, což do puntíku, po celý zápas dodržovali. Tak jak jsme se prezentovali dnes, bychom se chtěli prezentovat celou sezónu. Doufáme, že nám to vydrží a půjdeme si dál za svým cílem. Také doufáme, že se divákům náš výkon líbil a budou chodit i nadále v hojném počtu.