HC JičínDomácí
3:4sn

BK Nová PakaHosté
Branky a nahrávky: 16. Pletka (Vajsejtl), 23. Hladík (Němec), 27. Pletka (Borovec, Sedmík) . Rozhodčí: Veinfurter – Bednář, Runštuk . Vyloučení: 4:7 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 376 .
Beneš, Pivrnec – Kejmar, Brzák - Najman, Houser - Mikolášek, Štěpán - Nový, Vajsejtl, Kollman – Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík.

Druhé „derby“ utkání proti Nové Pace Jičín dobře rozehrál, ale poté lehkovážnou útočnou hrou umožnil soupeři srovnat skóre a v samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté. Do utkání vstoupili lépe hosté a hned od začátku ukazovali, že nepřijeli odevzdat body lacino. Před Benešem bylo neustále rušno a musel likvidovat několik dobrých příležitostí Nové Paky. Na druhé straně i útočné výpady Jičína hrozily gólem. Skóre se poprvé měnilo v 16. minutě. Jičín hrál přesilovou hru, po několika vyhozeních hostů se do třetiny dostal Pletka a jeho střela zapadla za záda gólmana. Druhou část začal Jičín v oslabení, ubránil ho a po jeho skončení zaútočil Němec, nahrál Hladíkovi, který kotouč zasunul na správné místo. Domácí potom převzali iniciativu, nenechávali hostům prostor pro rozehru, a z této aktivní hry se zrodila i třetí branka v síti Nové Paky. Sedmík rozehrál na Borovce, ten mezi kruhy našel Pletku a ten nezaváhal 3 : 0. Jičín se pak nechal unést snadným vedením a začal bezhlavě útočit. Sice hosty na několik minut uzavřel, ale zapomněl na obranu a hosté z nenápadného protiútoku snížili. Domácí se nepoučili a dál zapomínali na důslednou obranu. O tři minuty později byli hosté důrazní před Benešem, vybojovali kotouč a Richter snížil na rozdíl jedné branky. Hosté ještě přidali a úspěšně narušovali rozehru Jičína, přesto v poslední minutě domácí zaútočili, po nastřelení branky se puk odrazil k nekrytému Novému, ale ten bohužel z úhlu minul odkrytou branku. Třetí část začal Jičín špatně, vázla kombinace, hosté zvýšili aktivitu a byli odměněni. Rozehráli akci v útočné třetině, Pour vystřelil přes clonu hráčů od modré a kotouč proletěl až za Benešova záda. Po vyrovnání se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu, obrany a brankáři, ale všechny pokusy zlikvidovali. V poslední minutě hrál Jičín ještě přesilovku, ale bez efektu. V prodloužení pokračovala přesilovka Jičína, chvíli dokonce dvojnásobná, hosté ji ale ubránili. Ve hře tři na tři už gól také nepadl a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich za hosty hned první proměnil Kadeřábek, a protože Jičínští střelci nedali žádný, Paka si zaslouženě připsala druhý bod. Jičín bude mít teď týden na to, aby se z prohry poučil a připravil se na neděli 12.11. kdy zajíždí na led HC Náchod. Utkání začíná v 17:00 hod. Odjezd autobusu s hokejisty je ve 14:15 hod. od ZS.

Komentář trenéra Pletky: Dnes jsme si nezasloužili vyhrát. Paka byla celý zápas lepší. Mne mrzí jedna věc, a to že jsme se dostali do vedení 3 : 0 a místo toho abychom si vážili, že jsme k tomu vedení přišli lacino, tak hrajeme „hurá“ hokej. Paka nás po zásluze potrestala. My můžeme být dnes rádi, že máme alespoň bod.