Rok 2020 začali jičínští hokejisté výhrou nad Frýdlantem

HC JičínDomácí

HC FrýdlantHosté
Branky a nahrávky: 1. Hladík (Průšek), 2. Žďárský (Nový, Krejčík), 18. Kollman (Krejčík), 19. Kollman (Hladík, Průšek), 27. Průšek (Prokop, Krejčík), 30. Průšek (Kollman), 36. (Žalud, Prokop), 53. Nový (Průšek, Kollman) - 20. Chlum (Benda), 20. Kolmann (Rubeš, Doubek), 56. Chlum (Rubeš) . Rozhodčí: Jan Bernat - Michal Kaňkovský, Jakub Grundler . Vyloučení: 4:3, navíc Hladík (JIC) 5+OK . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 85 . . Průběh utkání: 4:0, 4:2, 8:2, 8:3 .
Kořínek (Rylich)-Žalud, Mikolášek, Marček, Richter, Nový-Hladík, Průšek, Kollman, Prokop, Sedmík, Borovec, Vajsejtl ml, Krejčík, Žďárský

První zápas roku 2020 vyhrál Jičín s druhým celkem tabulky s přehledem 8:3.

Ačkoliv Jičín nastoupil k utkání po téměř měsíci, herní absence nebyla znát a ihned po 20 vteřinách se ujal vedení. Po akci celé první formace zakončoval do odkryté klece Hladík. V čase 1:24 už to bylo 2:0. Po závaru před brankou hostů, objel Žďárský branku a zasunul za brankáře Nováka.

Jičín dále tlačil, ovšem situace před brankou řešil většinou přihrávkou, na místo tvrdé střely.

V 18.minutě však konečně vypálil Lukáš Kollman a našel mezírku mezi betony hostujícího brankáře. Půl minuty poté doslova ,,vykoupala“ první pětka domácích hostující obranu a opět Lukáš Kollman už neměl problém trefit odkrytou branku. To však nebyl konec gólového představení v první třetině. Během 15 vteřin hosté nečekaně snížili na rozdíl dvou branek a tak se šlo do kabin za stavu 4:2.

Druhá třetina však opět patřila domácím, postupně se trefil dvakrát Milan Průšek a ve 36.minutě využil přesilovou hru Borovec. Po dvou třetinách měl tedy Jičín pohodlný náskok 7:2. Třetí třetina už se jen dohrávala, ve 47. minutě však zbytečně kolenem fauloval Hladík, inkasoval trest do konce utkání a tak se domácí museli bránit 5 minut přesilové hře Frýdlantu. Oslabení však přečkali a hned po konci trestu stál na správném místě Nový a zapsal se tak mezi střelce.

Hosté stačili už jen snížit 4 minuty před koncem utkání.

Jičín tak stále drží svou neporazitelnost a již v sobotu zajíždí na led Turnova.

Daniel Pletka: Z utkání jsme měli menší obavy, jelikož jsme měsíc nehráli, naopak soupeř měl již jedno utkání za sebou. Takže jsme nevěděli jak budeme po tak dlouhé pauze hrát. Začátek utkání se nám povedl a podle toho vypadal i celý zápas. Mrzí nás inkasované branky, hlavně dvě branky na konci první třetiny. Tam jsme soupeře zbytečně dostali zpět do utkání. Ale jsme rádi, že jsem utkání zvládli. Teď nás čekají tři venkovní utkání, ve kterých bychom se chtěli vyvarovat zbytečně inkasovaných branek.