Ve středu Jičín cestoval do Nového Bydžova, jehož tým držel druhé místo v průběžném pořadí KLM.

Stadion Nový BydžovDomácí
2:5
(1:0, 0:1, 1:4)

JičínHosté
Branky a nahrávky: 18. Hlaváček (Kubišta), 54. Chára, (Kubišta) - 27. Sedmík (Štěpán), 42. Pletka, 56. Kollman (Pletka), 57. Průšek (Zörkler, Němec), 60. Mikolášek (Beneš) . Rozhodčí: Padevět – Runštuk, Bednář . Vyloučení: 6:9 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 184 .
Beneš, Pivrnec – , Brzák, Houser - Mikolášek, Štěpán - Weiss, Kollman, Nový – Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Zörkler

Ve středu Jičín cestoval do Nového Bydžova, jehož tým držel druhé místo v průběžném pořadí KLM. V napínavém střetnutí prokázal velkou bojovnost a ve třetí části rozhodl o dalším vítězství. Utkání začalo náporem domácích, kteří měli hned v úvodu dvakrát výhodu přesilové hry. Hosté, ale pozorně bránili a skórovat jim nedovolili. Skóre se měnilo až v závěru třetiny, kdy po nenápadné akci dostal kotouč do branky domácí Hlaváček. Do druhé části vstoupil Jičín aktivněji, dobře napadal rozehru domácích, získal výhodu přesilové hry. V přesilovce uzamkl domácí, ostřeloval branku tak dlouho, až se puk odrazil k Sedmíkovi a ten vyrovnal. Před polovinou třetiny hrál Jičín pět minut v oslabení, z toho dvě minuty dokonce ve dvojnásobném. Obrana a všichni na ledě ale prokázali velkou bojovnost a obětavost, takže skóre se neměnilo. Po skončení oslabení mohl strhnout vedení na stranu hostů Nový, ale střela minula domácí svatyni. Do konce třetiny již branka nepadla a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu. Třetí dějství zahájili lépe hosté, Venca Pletka vystihl rozehrávku domácích v jejich třetině, zachytil kotouč a uklidil ho do sítě 1 : 2. Jičín poté ještě přidal, byl lepší, ale neproměnil dvě gólové šance a přišel trest. Domácí z nenápadného protiútoku vyrovnali. Jičínem vyrovnání neotřáslo, ale naopak vytvořil si další šanci, při které, ale nedostal puk na správné místo. Aktivita Jičína pokračovala a v 56. minutě uzavřel domácí ve třetině a Kollman dostal hosty opět do vedení. Domácí se snažili o vyrovnání, zapomínali ale na zadní vrátka, a tak o minutu později Zörkler vyslal do úniku Průška, který se nemýlil. V závěru hrál Jičín v oslabení při vyloučení Mikoláška, dobře bránil a po skončení přesilovky, když „Miky“ naskočil na led, dostal přesnou přihrávku od Beneše a uzavřel účet utkání. Jičín tak popáté vyhrál a vede tabulku KLM. V utkání s Bydžovem prokázal bojovné srdce a velkou obětavost všech hráčů. V neděli 22. 10. 2017 ho čeká na domácím ledě celek Hronova. Začátek utkání je v 17:00 hod. a hokejisté zvopu všechny příznivce, aby je přišli povzbudit.

Komentář trenéra Pletky: Dnes jsme v první třetině tahali za kratší konec, mohli jsme prohrávat větším rozdílem. O přestávce jsme si to v kabině vysvětlili a hru jsme v druhé třetině vyrovnali. Ve třetí jsme dokázali výsledek otočit a vyhrát. S hrou jsem spokojen, kluky chci za dnešní výkon pochválit.