Ve středu sehrál Jičín další derby utkání základní části KLM na ledě Nové Paky a po chybách ve třetí části utkání utrpěl zatím nejtěžší porážku.

Nová PakaDomácí
6:3
(2:1, 1:2, 3:0)

JičínHosté
Branky a nahrávky: 16.Kollman(Nový, Žalud), 28. Němec (Žďárský), 33. Žďárský. . Rozhodčí: Petr – Řezníček, Pecha . Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 231 .
Beneš, Pivrnec – Žalud, Najman – Buchar, Houser - Mikolášek, Štěpán - Weiss, Nový, Kollman – Brzák, Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Žďárský.

Ve středu sehrál Jičín další derby utkání základní části KLM na ledě Nové Paky a po chybách ve třetí části utkání utrpěl zatím nejtěžší porážku. Domácí vstoupili do utkání aktivně, naopak Jičín hrál trochu ospale, málo bruslil a výsledkem byly dva rychlé góly v síti Pivrnce, který poté přepustil místo v brance Benešovi. Hosté pak přece jen zlepšili obrannou činnost a v polovině třetiny převzali iniciativu. Hra se vyrovnala a rodily se šance na snížení. Na druhé straně i útoky domácích nenechávaly obranu Jičína v klidu. Snížení se Jičín dočkal v 16. minutě, kdy se po pravé straně protáhl k brance Kollman a jeho střela se odrazila od obránce domácích za záda gólmana. Ve druhé části Jičín ještě přidal a získal mírnou převahu. Výsledkem bylo vyrovnání, kdy Němec z úhlu vystřelil, a domácímu brankáři kotouč propadl mezírkou u tyče do sítě. Jičín měl potom čtyřminutovou výhodu přesilové hry, ale bez gólového vyjádření. Po skončení přesilovky se Žďárský prokličkoval až před branku a strhl vedení na stranu Jičína. O chvíli později obrana Jičína nechala prostor Hricovi, který ranou přes clonící obránce srovnal na 3 : 3. V úvodu třetí části Jičín bez problémů ubránil oslabení, ale po jeho skončení další chybou umožnili domácím, aby opět šli do vedení. V dalším průběhu Jičín promarnil gólovou příležitost, když střela minula prázdnou branku. Bohužel necelých pět minut před koncem obrana Jičína nechala volnou „dálnici“ na modré a pro Barboru nebyl problém zvýšit na rozdíl dvou branek. Dílo zkázy pro Jičín dokonal ve hře bez brankáře Hric, který se do opuštěné branky trefil přes celé hřiště. Jičín tak musí na prohru rychle zapomenout a odčinit ji v neděli 10.12.kdysvém ledě přivítá celek HC Náchod.Utkání začíná v 17:00 hod.Hokejisté zvou všechny příznivce, aby je přišli povzbudit a pobavit se na hokej.

Komentář trenéra Pletky: Do utkání jsme vstoupili špatně a po zásluze jsme prohrávali a můžeme být rádi, že jenom o dva góly. Po deseti minutách jsme hru vyrovnali a snížili. Ve druhé jsme byli lepší a skóre otočili, ale stejně se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Ve třetí jsme udělali dvě individuální chyby a dostali po nich dva góly a domácí tím rozhodli o dnešním výsledku.