12. kolo - Souboj prvního s druhým měl být podle předpokladů vyrovnaný, avšak opak byl pravdou.

HC JičínDomácí

HC FrýdlantHosté
Branky a nahrávky: 1. Průšek (Žalud), 6. Kollman (Hladík, Průšek), 13. Žalud (Krejčík, Žďárský), 22. Prokop (Krejčík), 23. Průšek (Hladík), 26. Kollman (Žalud, Průšek), 28. Hladík (Mikolášek, Průšek), 36. Průšek (Hladík, Žďárský), 37. Kollman, 41. Žalud (Kollman), 56. Hladík (Žalud, Průšek), 58. Žďárský (Hladík, Průšek), 58. Prokop (Krejčík, Marček) - 14. Öszi (Kolmann), 47. Beníšek (Benda) . Rozhodčí: Tomáš Veselý - Jan Řezníček, Dominik Brož . Vyloučení: 5:8 . Využití: 1:0 . V oslabení:1:1 . Diváci: 109 . Průběh utkání: 3:1, 9:1, 10:2, 13:2 .
Kořínek (Rylich)-Žalud, Mikolášek, Nový, Marček, Brzák, Richter - Hladík, Průšek, Kollman, Krejčík, Prokop, Žďárský, Vajsejtl ml., Sedmík, Borovec

Při pohledu na tabulku před zápasem se očekával velmi vyrovnaný souboj. Opak byl, ale pravdou. Jičínští vlétli na soupeře a od první minuty diktovali tempo hry.

Po první třetině, která skončila 3:1 mohli hráči Frýdlantu pomýšlet na odvoz bodů z Jičína, ale jičínští jim nedali šanci a všechny myšlenky rozprášili. Druhou třetinu vyhráli 6:0.

Do třetí třetiny nastupovali oba týmy s vědomím, že zápas je již rozhodnut i přesto diváci viděli dalších pět branek. Konečné skóre se tak zastavilo na 13:2 pro hráče z města pohádek.

V příštím kole jedou hráči Jičína do Varnsdorfu. Další domácí utkání odehrají 21.12. s Českou Lípou.

Michal Kejmar: K dnešnímu zápasu jsme přistoupili zodpovědně, jelikož jsme věděli, že jde o souboj prvního týmu s druhým. Jsme rádi, že náš výkon odpovídal tomu, k čemu směřujeme celou sezonu. Kluci si zaslouží pochvalu. Je radost s nimi pracovat a těšíme se na další zápasy.