V neděli sehrál Jičín poslední derby s tradičním soupeřem z Paky na svém ledě a po velmi dobrém výkonu jasně zvítězil.

JičínDomácí
7:1
(2:0, 4:1, 1:0)

Nová PakaHosté
Branky a nahrávky: 2. Štěpán (Pletka), 4. Hladík (Průšek), 22.Hladík (Průšek, Pletka), 26. Kollman (Vajsejtl), 27. Nový (Kollman, Pletka), 33. Hladík(Průšek, Žalud), 58. Sedmík (Borovec, Buchar) . Rozhodčí: Janovský–Macek, Roischel. . Vyloučení: 3:7 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 445 .  
Beneš, Tříska – Kejmar, Žalud - Buchar, Štěpán - Nový, Vajsejtl, Kollman – Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík.

Komentář k zápasu

V neděli sehrál Jičín poslední derby s tradičním soupeřem z Paky na svém ledě a po velmi dobrém výkonu jasně zvítězil. Hosté měli jasnou „loženku“ hned v první minutě utkání, jejich hráč, ale zcela odkrytou branku minul. Jičín vzápětí zaútočil, Pletka nahrál Štepánovi a Jakub tvrdou ranou otevřel skóre utkání. O dvě minuty později po pravé straně rozjel akci Průšek, nahodil kotouč po mantinelu do rohu hřiště, brankář hostí si pro něj vyjel za branku, puk se ale nečekaně odrazil a dostal se přímo před branku, kde Hladík neměl problém dostat ho na správné místo 2 : 0. V dalším průběhu třetiny se hrál vyrovnaný hokej, oba týmy ubránily oslabení a vytvořily si několik dobrých příležitostí ke skórování, ale oba brankáři byli proti. V úvodu druhé části Jičín zaútočil, udržel puk ve třetině, Pletka ho získal za brankou, nahrál Průškovi do kruhu, ten vystřelil a Hladík přesnou tečí poslal kotouč pod „víko“ branky hostí. Hosté se gólu dočkali o dvě minuty později, kdy nedůslednost obrany Jičína využil Kulhánek. Hosté měli poté další příležitost, neproměnili ji a naopak po dalším protiútoku, rozehrál Vajsejtl zpoza branky na Kollmana, ten si pohrál s brankářem a zvýšil na 4 : 1. Bouška vzápětí přenechal místo v brance Škopovi. Ani on ale nezastavil rozjetý Jičín. O chvíli později totiž měl Jičín výhodu přesilovky, Pletka zachytil u mantinelu pokus o vyhození puku, nahrál před branku Kollmanovi, který další přihrávkou uvolnil Nového, a bylo to 5 : 1. Pohromu pro hosty v této třetině dovršil v 33. minutě Hladík, který využil nahrávku od Průška. V poslední části už hrál Jičín uvolněně, hosty k ničemu příliš nepouštěl a sám předváděl divákům pěkné kombinační akce. Oba týmy měly několik příležitostí, ale brankáři byli vždy na místě. V závěru rozehrál akci Buchar, přihrál Borovcovi, který našel volného Sedmíka a ten uzavřel účet utkání. Jičín si vítězstvím definitivně zajistil účast v play off a ve středu 17.1. ho na vlastním ledě čeká dohrávka utkání s HC Náchod.Utkání začíná v 18:30 hod.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra Pletky: Paka na nás ze začátku vletěla, ale nám pomohly dosti laciné dvě branky v první třetině. Ve druhé jsme byli jasně lepší a soupeř může být rád, že neinkasoval víc gólů. Do třetí jsme šli s tím, neudělat zbytečné chyby a hlavně se nezranit, protože některé zákroky byly ze strany soupeře za hranou. Tímto výsledkem jsme se definitivně vyhnuli baráži a po roce si opět zahrajeme play off.