HC OpočnoDomácí

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 9. Borovec (Žalud), 29. Sedmík(Průšek), 37. Vajsejtl (Kollman, Sedmík), 57. Průšek (Kollman, Vajsejtl). . Rozhodčí: Janovský–Kozák, Mertlík. . Vyloučení: 5:7 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 110 .
Tříska, Beneš – Mikolášek, Štěpán - Buchar, Žalud - Nový, Vajsejtl, Kollman – Průšek,Sedmík, Borovec – Dvořák.

Ve středu jičínští hokejisté sehráli utkání s celkem Opočna na jeho ledě a po hrubých chybách prohrál. Do branky Jičína se postavil Tříska, a v úvodu se hrálo za mírné převahy Jičína. V 6. minutě domácí po pravé straně zaútočili a jejich střela propadla až do sítě. Jičín vyrovnal za tři minuty v přesilové hře, když před brankou se nejlépe zorientoval Borovec. Ve zbytku třetiny měl Jičín jasnou převahu, vytvořil si celou řadu vyložených příležitostí, ale vždy ztroskotal na domácím brankáři. V úvodu druhé části domácí z rychlého protiútoku znovu skórovali. Jičín znervózněl, přestala se dařit kombinace, obrana chybovala v rychlé rozehrávce a výsledkem byly další tři branky v síti Třísky, který přenechal místo Benešovi. Jičín kontroval brankami Sedmíka a Vajsejtla. I ve třetí části se Jičínu nedařilo přitlačit soupeře, který cítil šanci na dobrý výsledek a neúnavně bojoval. V 54. minutě se domácím podařilo zvýšit své vedení na 6 : 3. Pro Jičín o tři minuty později vykřesal naději Průšek, když ve spolupráci s Vajsejtlem a Kollmanem snížil na 6 : 4. Poté si Jičín vytvořil několik šancí, dostal i výhodu přesilové hry, při které odvolal i brankáře. Překonat domácího gólmana se mu, ale nepodařilo a naopak v závěru do prázdné branky domácí pečetili výsledek. Jičín tak sice prohrál, nutno podotknout že opět jen s jedenácti muži v poli, přesto drží čelo tabulky a v neděli 28.1.ho čeká na domácím ledě utkání s celkem Nového Bydžova.Utkání začíná v 17:00 hod.

Komentář trenéra Pletky: Zápas se nám vůbec nepovedl, sice jsme zase hráli v jedenácti lidech, ale udělali jsme spousty chyb a domácí je dokázali využít. Za rozhodující moment považuji deset minut ve druhé třetině, kdy jsme čtyřikrát inkasovali.