Hradec KrálovéDomácí

JičínHosté
Branky a nahrávky: 3x Hanyš, 2x Kubíček, 1x Košíček a Vaněk .
Jerie, Vanc - Koudelka, Svoboda – Dlouhý, Šmíd - Hanyš, Kubíček, Polák/Pokorná – Vaněk, Košíček, Klouček - Mach, Zaplatílek, Berný.

V neděli 21.1.2018 jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému zápasu na velké hřiště do Hradce Králové. O kvalitách Hradeckého Mountfieldu nemusím nic psát, o čemž svědčí i fakt, že Mountfield na nás vyrukoval s ročníkem 2009. Mladí hradečníhokejisté mají fantastické podmínky k tréninku. Na ledě jsou – dá se říct -celoročně s vyjímkoucca. 14 dnů v létě. Jejich tréninky obsahují atletické, gymnastické části, plavání atd., atd. Hokej tam je na jiné úrovni než u nás, ale přesto jsme tam odehráli vyrovnanou partii a moc nechybělo a mohli jsme odvážet minimálně remízu. Poprvé po Novém roce jsme zajižděli k zápasu s kompletní sestavou. Na začátku utkání jsme neproměnili trestný nájezd a další 2 samostané nájezdy.I přesto jsme první třetinu zvládli a vyhráli. Zhruba v půlce druhé třetiny, když některým našim hráčům začali docházet síli a soupeř se dostal do dvoubrankového trháku, jsme zredukovali sestavu a do konce třetiny jsme soupeřův náskok dotáhli. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 7-7. V druhé třetině zaslouží velkou pochvalu brankář Vanc, který zlikvidoval 4 trestné nájezdy hradeckého Mountfieldu a tím nás udržel ve hře. Tato třetina nám vůbec nevyšla, hodně jsme faulovali – 6x, což plynulo z našeho špatného pohybu. Do třetí třetiny jsme nastupovali s tím, že musíme zlepšit bruslení a tím se vyvarovat faulů a následně tresným nájezdům. To se nám podařilo. Na začátku poslední části jsme byli lepší, opět jsme zahodili 3 ložené šance, hra se přelévala, šance měl i Mounfield. Bohužel po drobném zaváhání našeho obránce na útočné modré čáře jsme z breaku inkasovali vítezný gól Mountfieldu. V závěrečném tlaku a hře bez brankáře jsme už bohužel vyrovnat nedokázali. Škoda, za předvedený výkon si naši borci zasloužili minimálně remízu.

Trenér : Svoboda, Jerie