JičínDomácí

OpočnoHosté
Branky a nahrávky: Němeček, Suchánek. .
Matějka - Rybář, Volf- Najman, Kubánek - Němeček, Hylš, Pekárek - Franěk, Sladký, Suchánek

V sobotu jsme nastoupili proti HC Opočno, tymu proti kterému se nám dlouhodobě nedaří a ještě jsme proti němu nebodovali. Vzhledem k marodce jsme museli hrát jen na dvě pětky. Do tohoto zápasu jsme však vlétli úplně jiným stylem než v Trutnově a většinu zápasu jsme byli lepším týmem. Zezačátku byla hra vyrovnaná ale postupně jsme lépe bruslili a dobře kombinovali a z toho pramenili šance. V 14. minutě jsme se ujali vedení, když Němeček uzmul puk před brankou objel ji zezadu a překvapil brankáře hostů. I když soupeř zahrozil ze dvou nebezpečných protiútoků výborný Matějka tým podržel. Inkasoval akorát ve chvíli, kdy jsme měli dva zraněné hráče, kteří se v té době nemohli zapojit do zápasu a při zmatku při střídání soupeř ujel a srovnal na 1:1. Pak měl soupeř i převahu a snažil se otočit zápas. Kluci to však ustáli zranění zatnuli zuby a postupně zase přebírali otěže zápasu. Z perfektního napadání pramenila i naše druhá branka, kdy Suchánek otravoval obránce soupeře tak dlouho, že mu nechal puk na zlatém podnose přímo před brankou a Kuba se nemýlil. Mohli jsme přidat další branky. Suchánek a Pekárek nastřelili tyč a Sladký spojnici. Nakonec jsme poprvé Opočno porazili. Tento zápas byl úplně jiný než ten v Trutnově a patřil k těm nejlepším, které jsme odehráli. Kluci celý zápas odmakali a výborným napadáním dostávali soupeře pod tlak a ten neměl čas kombinovat. Tento výkon musíme potvrdit v sobotu v Bydžově. Všem děkuji za předvedený výkon.

Zdeněk Pekárek Trenér