JičínDomácí

Třebechovice p. O.Hosté
Branky a nahrávky: Suchánek(Hylš), Volf, Pekárek(Hylš, Najman), Sladký(Kubánek, Němeček) .
Matějka - Najman, Kubánek - Volf Vrba - Němeček, Sladký, Suchánek - Hylš, Rybář, Pekárek

Druhý zápas v jednom víkendu měl prověřit fyzickou kondici našich hráčů, kteří v sobotu podali velmi dobrý výkon v Náchodě. Změnu jsme udělali v rozestavení a na pozici brankáře. V Třebechovicích jsme prohráli o branku a měli jsme soupeři co vracet. Do zápasu jsme vlétli ve velkém tempu a nasazení a od začátku jsme byli lepším týmem. Ve druhé minutě jsme se ujali vedení, když Hylš vybojoval puk posunul Suchánkovi, který přebruslil obranu a nekompromisně zavěsil. O pět minut později protlačil puk do branky v brankovišti Volf a bylo to již 2:0. Měli jsme i další šance. Soupeř snížil tři minuty před koncem třetiny z ojedinělé vážnější šance. V druhé třetině jsme dominovali a náš tlak vyvrcholil důležitou brankou Pekárka, který zvýšil náskok na rozdíl dvou branek. Stejný hráč mohl dvakrát skóre navýšit, ale trefil tyč a dobře chytající brankář hostí zázračně polapil i bekhendový blafák. Ve třetí třetině mohl dvakrát skórovat Němeček, ale blafáky se nám tentokrát nevedli. A přišel trest, trojitá rozehrávka mezi obránci již byla příliš, soupeř vystihl přihrávku a i když výborný Matějka první střelu polapil smolně mu proklouzla dorážka hostí. 3:2. O dvě minuty později jsme si však vzali dvoubrankové vedení zpět, když po nahrávkách Kubánka a Němečka, prostřelil třebechovického brankáře Sladký. Když jsme ubránili závěrečné oslabení bylo jasné, že v tomto utkání zvítězíme.

Kluci navázali na předešlý zápas a je vidět, že se zápas od zápasu zlepšují. Dokáží kombinovat a úspěšnost přihrávek byla v poměru 65/35. Povedené kombinace vedli k brankovým příležitostem. Ještě ale musíme některé věci zlepšit, důraz před brankou soupeře, více dorážet, dát si pozor na zbytečná vyloučení, i když jsme všech šest oslabení tentokrát ubránili. V neposlední řadě kluci musí nacvičit závěrečné oslavy vítězství v kabině :-). V minulých letech nebyly tak časté jako letos a proto to trochu drhne :-)