Poslední domácí utkání této sezóny jsme odehráli s posledním týmem soutěže, který ještě v této sezóně neprohrál i když to na hře Trutnova nebylo vidět.

JičínDomácí
(3:1, 3:3,4:3)

TrutnovHosté
Branky a nahrávky: Rybář(Pekárek), Hylš(Rybář), Stránský(Volf), Rybář(Volf), Suchánek, Stránský, Suchánek(Kubánek, Rybář), Kovařík(Volf), Kovařík(Sladký, Hylš) Najman .
Matějka(46"Lustig)- Rybář, Volf - Vrba, Najman - Kovařík, Hylš, Sladký - Kubánek, Stránský, Pekárek - Franěk, Mach, Suchánek

Poslední domácí utkání této sezóny jsme odehráli s posledním týmem soutěže, který ještě v této sezóně nevyhrál i když to na hře Trutnova nebylo vidět. Jak vyplynulo z rozhovoru trenéra, který má velmi početný kádr a vždy hráli všichni hráči, tentokrát hráli na dvě pětky a výkon šel nahoru. Do naší sestavy se vrátil po 23 zápasech Filip Stránský, který v minulé sezóně ukončil hráčskou kariéru a i když stihl jen jeden trénink byl pro mužstvo velkou posilou a dokonce vsítil dvě důležité branky. Do zápasu jsme vstoupili dobře a a v sedmé a osmé minutě jsme vstřelili dvě slepené branky. Když přidal Stránský třetí branku, zdálo se, že zápas v klidu dohrajeme. Jenže o minutu později soupeř snížil. Další brankou Rybáře jsme si sice vzali tříbrankový náskok zpět 4:1, Pak se ale soupeř vzchopil a dvěma brankami snížil na rozdíl jediné. 4:3. Na rozdíl dvou branek upravil Suchánek 4:2. Když soupeř snížil na rozdíl jedné branky, hned jsme náskok navýšili . tak to šlo až do stavu 6:5, kdy soupeř dokonce srovnal 6:6. To jsme si museli vzít timeout , promluvit klukům do duše a ti se semkli a přidali další čtyři branky. Poslední dal přes celé hřiště těsně pod stropem jičínské arény , do prázdné branky, Najman, pro kterého to byla první branka v sezóně.

Zajímavý a dramatický zápas, kde padalo mnoho branek. Na naší straně to byly hlavně velké chyby, nesoustředěnost a podcenění situace v obranné fázi včetně brankáře. Na druhou stranu bylo vidět několik pohledných akcí. Některé specifické věcí které jsme trénovali dokázali kluci uplatnit v zápase. Ale chtělo to ještě větší Šťávu, více nasazení a pohybu. Pozitivní je naše bilance na domácím hřišti, kdy jsme z 12. domácích zápasů pouze 4 zápasy prohrály, jeden remizovali a 7 zápasů vyhráli. Naopak venku jsme porazili jen Trutnov a k tomu získali dvě remízy. Před posledním utkáním jsme uhráli celkem 18 bodů, což je více jak 3x víc než v loňské a předloňské sezóně.