K poslednímu zápasu sezóny jsme zajížděli na stadion, připomínající maštal v Opočně, odkud jičínští hokejisté často body nevozí.

OpočnoDomácí
2:3
(0:1,1:0, 1:2)

JičínHosté
Branky a nahrávky: Hylš, Suchánek, Volf .
Lustig - Kubánek, Najman - Volf, Rybář - Kovařík, Hylš, Suchánek - Vrba, Sladký, Pekárek - Mach

K poslednímu zápasu sezóny jsme zajížděli na stadion, připomínající maštal v Opočně, odkud jičínští hokejisté často body nevozí. Do zápasu jsme šli s tím, že případná výhra by za dobré konstalace mohla tým posunout na třetí příčku konečné tabulky. Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a první třetinu herně i střelecky ovládli. Lustig v brance málem přimrznul k ledu, když na něj šli jen dvě nahození po zemi. Ve 12. minutě jsme se ujali vedení šikovným nahozením na záda brankáře Hylšem. Druhá třetina patřila opět našemu mužstvu, kdy jsme měli asi sedm brankových příležitostí, ale nastřelili jsme jen tyč a zbytek jsme nedokázali v brankovišti protlačit do branky soupeře. A tak přišel trest, kdy po nedůrazu při bránění soupeř v polovině zápasu srovnal. Dále jsme byli lepším mužstvem a byla otázka času, kdy tlak přetavíme v branku, to se ale ve druhé třetině již nestalo. Když už jsme se nedokázali prosadit kombinací a silou pomohla nám štěstěna. Suchánek v našem obranném puku v kleče vyhodil puk ze třetiny tak šikovně, že směřoval na branku soupeře, kde dosud výborný brankář Opočna podcenil situaci a puk mu projel kolem hokejky až do branky 2:1. Soupeř pozměnil sestavu a zejména první pětka začala kousat. Soupeři pak pomohli dosud výborní rozhodčí, když uznali nesmyslnou branku, když Lustig držel puk pod lapačkou a domácí hráč mu do ní kopl a vykopl puk do branky. Tato branka z mnoha důvodů neměla být uznána, což po zápase potvrdili i tresnéři domácích. Radost Opočna trvala jen 36 vteřin, když jsme zatlačili soupeře před vlastní branku. Nejprve Pekárek jen těsně minul šibenici soupeře, a po následném špatném nahození soupeře se puk na modré dostal až k Volfovi, který před dva clonící hráče přesnou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Radost našich hráčů byla obrovská, ale zbývali ještě dvě minuty. Soupeři opět pomohlo sporné rozhodnutí, kdy byl vyloučen Rybář a Opočno zkusilo power play 6-4, ale naši kluci si už vítězství vzít nenechali a měli ještě dvě šance skórovat do prázdné branky Kovaříkem a Najmanem. To se však nepovedlo a tak zápas skončil výsledkem 2:3 pro náš tým. Tímto jsme prolomili proklatí jičínských hokejistů na ledě Opočna a čekáme na zápasy Náchoda s Vansdorfem a Jabloncem.

V zápase jsme byli od začátku lepším týmem, ale na klukách již byla znát únava z celé sezóny, někteří hráli po nemoci a tak chyběla větší dravost a nasazení. Šancí jsme měli hodně, soupeř hrozil až na konci zápasu. Tímto bych chtěl poděkovat všem hráčům za tuto sezónu, většina hráčů udělala obrovský pokrok a byli jsme většině mužstvům, kromě Liberce, vyrovnaným soupeřem. 20 bodů v sezóně hovoří za vše.