Po dobrém výkonu z minulého víkendu jsme zajížděli na „horký“ led soupeře do Trutnova.

TrutnovDomácí
10:4
(4:1, 3:2, 3:1)

JičínHosté
Branky a nahrávky: Koudelka, Vaněk, Urban , Košíček .
Kovaříková , Svoboda P. - Glanc, Poštolka ,Vernerová, Dlouhý - Svoboda Adam , Vaněk , Kubíček, Košíček , Urban, Michal, Koudelka , Mach , Svoboda Alex

Po dobrém výkonu z minulého víkendu jsme zajížděli na „horký“ led soupeře do Trutnova. Zde jsme se mohli pokusit zabojovat o průběžné třetí místo v tabulce základní části . Tímto byli i borci motivováni . Zápas jsme začali dobře a snažili jsme se soupeře předčít bojovností a kolektivní hrou . V těchto chvílích jsme byli lepší , bohužel se nám nepodařilo vsítit branku. Toto se dařilo až do času 9:58 , kdy i přes několikeré upozornění od trenérů , jsme nedokázali pokrýt nejlepšího hráče soupeře Smékala , tento se protáhl naší obranou a otevřel skóre zápasu 1:0 . Pokračovali jsme v dobré hře a v čase 11:22 se podařilo po přihrávce Kubíčka srovnat skóre Koudelkovi 1:1. Poté přišel poněkud sporný okamžik od rozhodčích , kdy po evidentním podražení našeho hráče došlo k vyloučení na naší straně . Toto vyvolalo emoce , ale trenéři se snažili hráče uklidnit. Při následujícím oslabení jsme se dobře bránili po celou dobu . Těsně po skončení přesilovky však jsme již soupeře neuhlídali 2:1 (14:08). Do konce třetiny jsme si vytvořili ještě několik slibných šancí , avšak góly střílel soupeř v čase 15:13 na 3:1 a 19:30 na 4:1 . Po přestávce se z naší hry začala vytrácet aktivita.Někteří hráči jako by ztratili chuť do hry , i když zápas nebyl ztracen . A tak soupeř v čase 22:04 zvyšoval na 5:1 . Poté jsme začali pomalu opět zvyšovat obrátky , snižujeme Vaňkem na 5:2 ( 27:57) . Zlepšující výkon ale opět chladí soupeř 6:2 . Ještě se snažíme a gólem Urbana snižujeme na 6:3 (33:29). V těchto chvílích hrajeme dobře a je vidět snaha o zvrat. Postupně však tato otupuje , bojovnost se vytrácí , snaha zabojovat o každý puk je ta tam a soupeř ještě do přestávky zvyšuje na pohodlných 7:3 . V poslední třetině se nám již nedaří a soupeř v klidu zvyšuje až na 10:3 - dvakrát v přesilové hře . Poté se v podstatě již jen dohrávalo , našemu družstvu se ještě podařilo vsítit branku z hole Košíčka 10:4 (52:37) , ale to již bylo v tomto utkání vše . Dobrý výkon odvedla dvojice našich brankářů , kdy se jim ještě podařilo dobrým pohybem v brance a pohotovostí zabránit dalším gólům soupeře ve vyložených šancích , jinak mohlo skóre vypadat ještě hrozivěji.

Je škoda, že někteří hráči ze sebe neumějí vymáčknout všechny svoje síly a to zvláště ve chvílích, kdy by se dal zápas zvrátit . Nechce se jim zabojovat o každý puk , po ztrátě jít znovu do souboje , po neúspěšném útoku se vracet vypomoci do obrany – to ať si ale každý dá dohromady ve své hlavě . Jenom tím potom trpí zbytek týmu . Ostatně se zde odráží tréninkové „ úsilí “ některých borců na tréninku …….