VrchlabíHosté
Branky: Urban 2, Košíček, Kubíček, Svoboda
Sestava: Svoboda Petr, Jerie V. - Svoboda Adam , Michal, Urban, Kubíček,Košíček, Koudelka, Vaněk, Svoboda Alex, Glanc, Šmíd,Dlouhý, Poštolka

Vrchlabí i napodruhé nad síly mladších žáků

O uplynulém víkendu jsme hostili soupeře z Vrchlabí, proti kterému se nám dlouhodobě nedaří. Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a nedat šikovným vrchlabským hráčům čas na rozehrávku. Náš plán však vezme rychle za své, když hned v prvním střídaní inkasujeme.

Naštěstí v téže minutě srovnává stav Košíček. Na ledě se odehrává vyrovnaný souboj se šancemi na obou stranách, ale brankáři své týmy drží. V čase 13:46 ale domácí obranou nezadržitelně profrčí štírek Kučera (1:2).

Po pauze chceme hrát opět pěkný hokej. Ofenzivní choutky však zastavuje již po 7 vteřinách zbytečné vyloučení našeho obránce. Soupeř nabízenou šancí nepohrdne a v přesilovce odskakuje na rozdíl dvou branek. Nadále se na ledě odehrává otevřený souboj a po několika domácích šancích se ujímá nepříliš povedená střela Alexe Svobody a jsme znovu v kontaktu (2:3).

Očekává se náš tlak a snaha o vyrovnání, znovu nás však jako již několikrát v letošní sezoně brzdí nedovolený zákrok. Oslabení odehrajeme s přehledem, ale již v plném počtu překonává naši rozhozenou obranu Labašta. O dvě minuty později je ale trochu veseleji. Situaci 2 na 1 promění v pěknou branku nahrávající Košan a střelou z první skórující Kubíček (3:4). V čase 34:00 opět zapomínáme na osamoceného útočníka před naší brankou, který pohodlně zakončuje (3:5). Kontr na sebe nenechal dlouho čekat, vybídnutí ke střele parádně vyslyšel Lukýno Urban a parádně uklidil puk pod víko (4:5). Soupeř však nepoleví a ještě do přestávky znovu odskakuje na rozdíl dvou branek.

V závěrečné třetině se tak dal očekávat náš útok na vyrovnání a možná něco víc. Bohužel jsme opět předvedli katastrofální vstup do třetiny a dali dostatek prostoru k dalšímu exhibičnímu vystoupení Matěje Kučery (4:7). Zřejmě frustrace vede o minutu později našeho útočníka k útočnému faulu, kterým tak otevírá Kučerovi cestu k dalšímu úspěchu.(4:8). Závěrečnou patnáctiminutovku snad raději nekomentovat. Na ledě už bylo pouze jedno mužstvo a my jsme se zmohli pouze na několik faulů pramenících z lenosti (hákování, podrážení).

Hráči Stadionu Vrchlabí utkání v klidu dohráli a nešťastného Vítka v brance, který by se asi musel roztrhnout, aby gólům zabránil překonali ještě 3x. Za naše barvy pouze kosmeticky upravoval Urban. Z pohledného a vyrovnaného mače se tak stal až krutý debakl.

Trenér: Kubíček Aleš
Asistent : Svoboda Pavel