Nová PakaDomácí

JičínHosté
Branky: Michal 2, Kubíček, Svoboda Adam, Koudelka, Mach, Vaněk
Sestava Jičína: Kovaříková, Jerie - Svoboda Adam, Michal, Urban, Kubíček, Košíček, Koudelka, Vaněk, Mach, Pokorná, Glanc,Šmíd, Vernerová, Dlouhý, Poštolka

Mladší žáci opanovali i druhé letošní derby

Za dalším utkáním krajské ligy mladších žáků cestovalo naše družstvo do nedaleké Nové Paky. Úvod zápasu byl oboustranně opatrný. V útoku hráli jičínští někdy až příliš individualisticky, někdy až laxně.Střeleckou nemohoucnost hostů protrhl až Adam Kubíček důslednou dorážkou.

Naši hráči měli optickou i herní převahu kterou střelecky potvrdil další Adam, tentokrát Svoboda (0: 2)A když dvěma slepenými góly Máťi Koudelky a Janka Michala odskočil Jičín na rozdíl čtyř gólů zdálo se, že bude zbytek utkání pouhou formalitou. Druhá třetina však byla doslova utrpením, hosté zřejmě znaveni nepochopitelnou "rozcvičkou" v podobě zdolání sjezdovky Máchovka přestali bruslit a soupeř vycítil šanci. Několik prvních varování pochytala Mařenka v brance, ale na průnik Rubína z šestadvacáté minuty už byla "krátká". Na jičínské hokejky se vkradla nervozita a hrál se hokej, že doslova"bolely oči" Hosté zcela přestali produkovat hru kterou se prezentovali v předchozích zápasech. V útoku i obraně si počínali chaoticky až naivně.

I přes přestávkové varování v šatně se na začátku závěrečné třetiny obraz hry nezměnil a přišel zákonitý trest. Střídající Vítek Jerie v naší brance se měl co ohánět a lapil několik povedených střel, ale v 43 minutě mu "vymetl pavučinky " domácí Černý a snižuje na alarmujících 2:4. Naštěstí po chvilce předvádí Janek to co od něho tým očekává a z rychlého brejku dodává našim barvám chuť do hry brankou na 2:5 Když však hostující obrana opět neuhlídá aktivního Černého je Jičín znovu "pod dekou" (3:5) Hostující hráči bojovali, ovšem další neproměněné šance dělají z packého gólmana první hvězdu utkání. Spása přichází v 51 minutě kdy Kuba Mach tváří v tvář brankáři Kundrikovi nezaváhá a dává tak jičíňákům potřebný náskok. (3:6)Závěrečnou tečku za nepříliš povedeným utkáním ještě "píše" v poslední minutě Kuba Vaněk.

Uffffffff to to dneska bolelo i takové zápasy se bohužel hrají, ale na to jak jsme konečného výsledku dosáhli se přece historie neptá :-)

Trenér:Kubíček Aleš
Asistent:Jerie Tomáš