Stadion Nový BydžovDomácí

JičínHosté
Branky: Suchánek(Kovařík), Němeček(Škoda), Suchánek(Kovařík), Němeček(Vích), Němeček, Suchánek
Sestava: Lustig - Vrba, Dušík - Dolejší T, Dolejší M. - Kovařík, Pekárek, Suchánek - Vích, Němeček, Škoda - Kosina, Dlesk

Třetí výhra starších žáků v jednom týdnu - tentokrát v Bydžově

K třetímu zápasu Ligy starších žáků v jednom týdnu jsme zajížděli do Nového Bydžova, odkud jsme vždy body vozili jen málokdy a dlouhodobě se nám na tomto ledě nedaří. Trenér Maryška měl před zápasem tušení, že naší kluci vyhrají 4:3 :-), ale věděli jsme že tento zápas bude ze všech tří nejtěžší.

V pondělí naši kluci porazili jednoznačně Dvůr králové 12:2, v sobotu jsme nadělili Pace 10:4 a byla otázka zda nám střelecká potence vydrží. Od začátku do konce se hrál vyrovnaný zápas, do kterého jsme vstoupili velmi aktivně s několika šancemi, které volali po gólu, kdy platilo pravidlo nedáš dostaneš a domácí se v páté, potažmo v 11 minutě ujali vedení 2:0. Naši kluci se nevzdávali a dál se tlačili do koncovky, kde nás opět trápila Natálka Prouzová v brance domácích, kdy hlavně její zásluhou domácí vyhráli první třetinu 2:0.

Do druhé třetiny jsme vstoupili parádně a již za 11 vteřin snížil po parádní akci Kovařík - Suchánek, druhý jmenovaný. Ve čtvrté minutě se nám podařilo srovnat Němečkem, když Škodave středním pásmu přetlačil u mantinelu soupeře, postrčil na Němečka a ten zavěsil pod víko domácí branky. 2:2. V 28 minutě jsme opět inkasovali a prohrávali 3:2. O tři minuty později téměř totožná akce Kovařík-Suchánek, kdy mezi nohy zakončil Suchy akci 2:1 a bylo srovnáno. To se připomněl trenér Maryška s tím, "já to říkal 4:3 vyhrajeme".

Po dvou třetinách to tedy bylo nerozhodně a schylovalo se k bojovné třetí třetině která rozhodne. Byli to však domácí, kteří po třech minutách šli do vedení agilním Duškem, který od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Kluci však nesvěsili hlavy a dále bojovali a po třech minutách dotlačil puk do sítě domácích Němeček po přihrávce Vícha. V půlce třetí třetiny to bylo nerozhodně a šance na obou stranách mohli rozhodnout o vítězi. Naše aktivní hra vedla k dalším šancím a tak Němeček ve třinácté minutě třetí třetiny poslal jičínské poprvé do vedení 4:5 a zkompletoval hattrick. Soupeř se tlačil do zakončení a měl několik šancí. Co nepochytal výborný Lustig ubránili obránci. Když pak úřadovali domácí rozhodčí, stáhli jsme tým na dvě lajny a snažili se vítězství udržet. Když pak rozhodčí dvě minuty před koncem vyloučili našeho Matouše Dolejšího soupeř si vzal timeout a začal hrát dvě minuty před koncem power-play.

Naši kluci však bojovali a málem se podařilo skóre navýšit, když Němeček z naší třetiny na branku vyhodil puk, který se pomalu kutálel přes celé hřiště těsně vedle branky. Když pak vybojoval ve středním pásmu puk Suchánek mohl zkompletovat svůj hattrick, ale trefil tyč prázdné branky domácích. Soupeř ale vyhodil na zakázané uvolnění a z následného buly Suchánek prostřelil domácího brankáře a bylo rozhodnuto. Tím zkompletoval svůj hattrick a výhra byla na světě. Poslední půl minutku jsme už ubránili. Propukla velká a zasloužená radost po otočení takového zápasu.

Venkovní dvouzápasový trip nám vyšel parádně a dotáhli jsme se na třetí Bydžov na shodný počet 10 bodů. Tři vyhraná utkání během jednoho týdne, dvě výhry z venku, co víc si můžeme přát. Je potřeba kluky pochválit za bojovnost a aktivní přístup a za to, že když prohrávali o dvě branky a většinu zápasu výsledkově tahali za kratší konec nakonec zvítězili. K vidění byl vyrovnaný pěkný hokej, který se musel líbit všem divákům. Na lopatkách Dvůr, Paka, Bydžov, - kdo nás zastaví? :-) možná příště Hradec, ale kdo ví s touhle formou :-)).