JičínDomácí
(3:3,1:4,1:3)

VrchlabíHosté
Branky a nahrávky:: Suchánek, Němeček (Vích), Němeček (Vích), Suchánek (Škoda), Škoda (Vrba)
Sestava: Lustig - Vrba, Škoda (50" Kosina) - Dolejší T., Dolejší M. - Kovařík, Pekárek, Suchánek - Vích, Němeček, Kosina (50" Škoda)

Po fantastickém začátku došly síly a senzace se nekonala

V sobotu jsme nastoupili v oslabené sestavě o nemocné Dleska a Dušíka proti prvnímu týmu tabulky Vrchlabí, které nám v prvním vzájemném zápase uštědřilo debakl 16:3. Soupeř sice své tři nejlepší hráče poslal do dorostu, ale i tak přijel se sestavou na plné tři lajny. Už v šatně bylo vidět odhodlání našich hráčů odehrát vyrovnaný zápas a neudělat doma ostudu.

Do zápasu jsme lépe vstoupit nemohli a hned v úvodu soupeře zaskočili. Pekárek vyhrál buly na Kovaříka, kterému uzmul puk obránce soupeře, ale mrštný Suchánek mu stejnou mincí oplatil a už se hnal na branku hostí a nekompromisně po 11 vteřinách skóroval. Ze začátku jsme byli jasně lepším týmem a kluci makali na pokraji svých sil napadali soupeře a nenechávali mu čas na rozehrání.

Soupeř se najednou začal uchylovat k faulům, kdy zákrok na T. Dolejšího do oblasti hlavy měl být potrestán přísněji.  Přesilovky nejsou pro nás spíš nevýhodou, a pořád nám nejdou. Co se nepodařilo v přesilovce, podařilo se ve hře 5-5, kdy jsme šli do vedení už 2:0 po zakončení Němečkem, kterému  přisunul puk Vích. Až do 14:21 minut jsme vedli 2:0, pak jsme inkasovali střelou od modré a nešťastným odrazem o našeho obránce. O  minutu později ránu od modré tentokrát soupeř sklepl mezi Lustigovy betony. V  šestnácté minutě se soupeř ujal vedení po individuální akci.

Naši kluci však dál makali a podařilo se jim ještě do konce třetiny vyrovnat, kdy opět nahrával Vích a skóroval Němeček. První třetina skončila v poměru 3:3 a byl to opravdu absolutní hokej, nejlepší třetina, kterou jsme letos předvedli. Teď už byla jen otázka, jak dlouho na dvě lajny vydržíme se silami. V druhé třetině nám trochu utekl začátek, kdy jsme po nesmyslném vyloučení Suchánka inkasovali a následně soupeř po chybě obrany překonal bezmocného Lustiga. Do poloviny zápasu jsme však byli Vrchlabí vyrovnaným soupeřem, ale postupem času docházeli síly a začali jsme dělat chyby, které soupeř trestal. V 29 minutě soupeř odskočil na tři branky ale v oslabení frnknul všem Suchánek a opět nekompromisně zakončil.  Vzápětí jsme však inkasovali a druhá třetina skončila 4:7.

Ve třetí třetině jsme měli už méně ze hry, ale měli jsme šance a odehráli zbytek zápasu v maximálním nasazení většiny hráčů, ale bylo znát že síly docházejí. Třetí třetina skončila poměrem 1:3 , kdy naší pátou branku dával po sólu přes půl hřiště Škoda. Konečný výsledek 5:10 je až příliš krutý a neodpovídá vyrovnanosti zápasu i když soupeř byl o trochu lepší.

Chtěli bychom kluky pochválit za tento zápas. Zejména první třetina byla úplně senzační. V zápase kluci předvedli své maximum, bojovnost, nasazení odhodlání. Musíme více zapracovat na bránění před naší brankou a hře v přesilovkách a oslabeních, zde nás tlačí brusle :-)