HC JičínDomácí

HC Slavoj LiberecHosté
Branky a nahrávky: 4. Krejčík (Prokop), 7. Žďárský (Prokop, Najman), 25. Krejčík (Prokop, Brzák), 35. Pletka, 53. Hladík (Pletka, Mikolášek), 53. Žďárský, (Prokop) - 12. Tomíček, 27. Tomíček (Herda, Burkoň), 32. Burkoň (Herda, Tomíček)
Vyloučení: 6 : 7 navíc nařízeno TS proti Liberci, Průšek neproměnil. Využití: 2 : 0, Oslabeni 0 : 0
Rozhodčí: Kaňkovský – Štrébl, Doležal
Diváků: 195
Sestava: Beneš, Rylich – Brzák, Najman – Nový, Houser - Mikolášek, Žalud - Pletka, Průšek, Hladík - Krejčík, Žďárský, Prokop - Borovec, Sedmík, Richter - Krumpholc
Trenér: Pletka

Jičín i podruhé udolal Liberec

V neděli přivítal Jičín na svém ledě celek Slavoje Liberec a po vyrovnaném průběhu nakonec vyhrál.

Do utkání domácí vstoupili tradičně a soupeře přitiskli k jeho brance a výsledkem byl první gól v síti hostů. Po nastřelení puku na branku ho nakonec na správné místo dopravil Krejčík. V končící šesté minutě předvedl rychlou akci Najman, který dlouhou nahrávkou našel Prokopa a ten další křížnou nahrávkou na pravou stranu uvolnil Žďárského, který nezaváhal 2 : 0. Domácí potom neproměnili výhodu přesilové hry, po jejím skončení na chvíli zvolnili a hosté toho využili ke snížení.

V úvodu druhé části hrál Jičín přesilovku, ale nevyužil ji. V 25. minutě se hrálo opět v přečíslení na straně domácích, ti se udrželi ve třetině, Brzák rozehrál na Prokopa a ten krásnou nahrávkou našel mezi kruhy Krejčíka, který z „první“ nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Hosté se vrátili do utkání za dvě minuty, když domácí obrana ztratila kotouč za vlastní brankou, Burkoň nahrál dvěma volným hráčům před Benešem a ten byl bezmocný. Jičín si poté opět vybral slabší chvilku, hosté zachytili nepřesné vyhození a Burkoň srovnal na 3 : 3.

Jičín mohl jít opět do vedení, když byl faulován, Průšek a bylo nařízeno trestné střílení, to ale brankář Milanovi vychytal. Vedení vrátil na stranu domácích Venca Pletka, který se po uzdravení poprvé letos představil na ledě, když se zmocnil kotouče před brankou hostí a přes několik hráčů ho nakonec propasíroval do sítě.

Třetí část se nesla ve znamení snahy hostů o zkorigování výsledku, obrana Jičína však byla pozorná a Beneš už za svá záda žádný puk nepustil. Naopak v 53. minutě Jičín využil přesilovku a zvýšil náskok na dvě branky. Za 25 vteřin určil konečnou podobu výsledku Žďárský, který zužitkoval přihrávku Prokopa. Hosté se v závěru ještě pokoušeli o změnu skóre, ale domácí již komplikace nepřipustili.

Jičín tak získal další tři body a stále vede tabulku KLM. Za týden ho čeká opět dvojzápas. Nejprve v sobotu 17. 11. Zajíždí do Varnsdorfu a v neděli 18.11. na svém ledě přivítá celek HC Frýdlant. Utkání začíná v 17:00 hod.. Hokejisté zvou opět všechny fanoušky a příznivce, aby je přišli povzbudit.

11.11.2018
Ing. Josef Jebavý