HC JičínDomácí

HC FrýdlantHosté

Branky a nahrávky: 4. Ždárský (Borovec), 6. Krejčík (Houser), 21. Průšek (Hladík), 32. Nový (Průšek , Mikolášek), 40. Richter, 45. Ždárský (Houser), 46. Průšek (Nový, Hladík), 50. Krejčík (Mikolášek), 56. Ždárský (Průšek), 58. Mikolášek (Houser, Hladík) - 50. Rubeš (Kolmann)

Trenér: Pletka

Vyloučení: 3 : 8

Využití: 2 : 0, Oslabeni 0 : 0

Rozhodčí: Kaňkovský – Štrébl, Doležal

Diváků: 185

Sestava Jičína: Beneš, Rylich - Žalud, Mikolášek - Richter, Houser - Kejmar - Nový, Průšek, Hladík - Ždárský, Krejčík, Borovec – Němec, Prokop, Krumpholc

Jičín nadělil hostům z Frýdlantu desítku.

Po sobotním utkání ve Varnsdorfu přivítali v neděli jičínští hokejisté na svém ledě celek z Frýdlantu a po velmi dobrém výkonu ho vyprovodili desítkou.

Jičín jako tradičně začal náporem, ale první šanci měli hosté, když najížděli dva na jednoho, ale Beneš jim radost zkazil. Na první branku diváci čekali čtyři minuty, kdy Borovec nastřelil kotouč ze strany před branku a Žďárský ho usměrnil za záda brankáře. V sedmé minutě hrál Jičín dvojnásobnou přesilovku, Houser rozehrál na Krejčíka a ten přesnou ranou švihem zvýšil na 2 : 0. Tradice kdy první třetina končila 2 : 1 se nekonala a domácí hostům skórovat nedovolili.

V druhé části se převaha domácích ještě zvýšila a hosté v některých fázích vůbec nestíhali bránit kolotoč u své branky. Hned v první minutě třetiny vypíchl kotouč hostům Hladík, nabruslil do třetiny, na druhé straně našel Průška, který nedal gólmanovi šanci. Hra pokračovala za neustálé převahy Jičína a v polovině třetiny Průšek „protečoval“ nahrávku na rozjetého Nového, který sám před gólmanem nezaváhal. V samotném závěru třetiny domácí ostřelovali branku hostí až se nakonec „ujala“ střela Richtera.

V poslední části Jičín nadále kontroloval hru a postupně navyšoval skóre. Trefil se dvakrát Žďárský a připsal si „hatrick“, Dále pak Průšek a Krejčík. Za stavu 8 : 0 se hostům po zaváhání obrany Jičína podařilo vstřelit čestný úspěch Rubešem. Na konečných deset uzavřel skóre Mikolášek a bude ho to stát „basičku“.

Jičín tak vede tabulku KLM. Za týden ho čeká volný termín a 1. 12 zajíždí k dalšímu utkání do Turnova. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stavební stroje Jičín - Frýdlant 10:1 z utkání jsem měl docela obavu, minulý zápas který jsme odehráli u nich, na mě zanechal dobrý pocit. My jsme do zápasu vstoupili dobře a už první třetinu jsme si vypracovali hodně šancí. Z celého utkání mám dobrý pocit, soupeři jsme uštědřili pořádný příděl, ale popravdě těch gólů jsme mohli dnes dát ještě víc. Odehráli jsme dnes opravdu výborné utkání.