JičínDomácí

FrýdlantHosté
Branky: Suchánek(Vrba), Urban(Škoda), Kosina(Vrba), Vrba(Pekárek), Kosina
Sestava: Lustig - Vrba, Kosina - Kovařík, Dolejší T. - Urban, Pekárek, Suchánek - Vích, Škoda, Dolejší M.

Frýdlant jsme přehráli a přestříleli

K odvetnému utkání s Frýdlantem jsme nastoupili v sobotu 19.1.2019 v oslabené sestavě, Kdy hráči Němeček a Dlesk byli na školním lyžařském výcviku a nemocný byl také Milan Dušík. Museli jsme proto improvizovat a sáhnout do mladších žáků, kdy jsme povolali Lukáše Urbana, urostlého útočníka (26 kg), který se se svým prvním zápasem za starší žáky popasoval velmi dobře a dokonce i skóroval, kdy dorazil střelu Škody. Již před zápasem jsme věděli, že Frýdlant do zápasu půjde tvrdě, a trochu jsme se báli o naše menší hráče, kteří se však svou hbitostí tvrdým nárazům většinou vyhnuli, a zejména Vrba několikrát parádně čistým způsobem několik hitů rozdal. Kovaříkem jsme vyztužili obranu a trochu promíchali sestavu. Již od druhé minuty jsme vedli, kdy skóroval Suchánek nahozeným pukem na branku, který šťastně zapadl za záda brankáře. Dále jsme se tlačili do zakončení, kdy měl tři vyložené šance Pekárek - 1x vedle, 2x tyč. A nedáš, dostaneš, platilo i zde, kdy soupeř vyrovnal 1:1. Když však Urban v 14. minutě ve vlastním oslabení vrátil Jičínu vedení, už jsme si ho nenechali vzít. Velmi dobře zachytal také Lustig, který sice neměl tolik práce, ale o to jeho zákroky byly důležité. Konečně začal číst hru a svým včasným vyjížděním a používáním hole mařil výpady soupeře a podal nejlepší výkon sezóny. Perfektní zápas sehrála také obrana, kdy Kosina 2x skóroval a Vrba dal jednu branku a přidal dvě asistence. Nejhezčí akci jsme sehráli při přesilovce, když si po střele Suchánka vzal puk Vrba, vypůjčil si postupně dva soupeře vystřelil nad a sám si opět dojel puk, kroužil ve třetině, až soupeřům zamotal hlavu, potom předložil Kosinovi, který pěknou ranou skóroval. Sám pak po vyhraném buly prostřelil všechny včetně gólmana hostí. Na 5:2 skóroval opět Kosina, který foukl kolem mantinelu a střelou pod vyrážečku nedal brankáři šanci. Soupeř pak už jen v oslabení snížil na konečných 5:3.

Měli jsme ještě několik dobrých příležitostí, dvě střely Suchánka brankář těsně vytěsnil, Škoda, hlavně v první třetině přezdívaný ledoborec, dvakrát přestřelil z dobré pozice. K vidění byla také bitka několika hráčů, kdy větší hráč Frýdlantu si troufl na Maxe Vícha, který bránil našeho brankáře, ten se také nedal a strhla se mela, která vyústila ve velkou šarvátku. Vrba se nebál a vybral si většího a došlo i na váhově vyrovnaný pěstní souboj domácího Pekárka s hostujícím Kašparem, který Pekárek vyhrál na body. Bohužel nám pak na střídačce zbyli pouze tři hráči do hry a byly to těžké dvě minuty. Branku jsme však neinkasovali. Kluci se snažili a většinu zápasu odbojovali. Trochu herně se přestalo dařit asi 8 minut před koncem, ale naši skvělí skalní fanoušci to vycítili a začali hlasitě naše hráče povzbuzovat a ti už zápas dovedli do vítězného konce. Tím dali také pěkný dárek trenérovi Maryškovi k 50. narozeninám. Oslava mohla začít.