FrýdlantDomácí

JičínHosté
Branky: Kosina, Suchánek, Němeček (Vrba), Kosina (Němeček), Němeček (Dlesk), Škoda, Vích (Němeček)
Sestava: Lustig - Vrba, Pekárek - Kosina, Dolejší T. - Vích, Němeček, Dlesk - Kovařík, Škoda, Suchánek

Z Frýdlantu jsme po dlouhé době přivezli všechny body

Do Frýdlantu jsme chystali opět kombinovanou sestavu s variantou Mařenky V brance a Lustiga do pole. Ale nakonec se nám dříve z lyžáku vrátili Kovařík a Suchánek a tak jsme mohli odehrát zápas ve standardní sestavě. Jen Pekárek musel zaskočit na pozici čtvrtého obránce. Již před zápasem z rozbruslení soupeře jsme viděli, že to nebude jednoduchý zápas. Urostlí hráči se střelou dorostence naháněli strach. První část třetiny bylo oťukávání a hlavně hodně osobních soubojů, hlavně hráči Frýdlantu hráli velmi tvrdě, ale většinou čistě. Měli jsme menší převahu a ve dvanácté minutě se už na to nemohl dívat Kosina projel mezi obránci a načal skóre zápasu. Další branku přidal o tři minuty později Suchánek když frnknul kolem obrany domácích. Když o další tři minuty později vymetl šibenici na bližší tyči Němeček vzal si domácí tým timeout. Hned za minutu jsme inkasovali na 1:3. Ale o dvě minuty déle jsme si vzali tříbrankové vedení zpět po brance Kosiny a třetina skončila 1:4. Druhá třetina byla vyrovnanější a hlavně díky našim chybám soupeř snížil na rozdíl dvou bodů. Naši kluci však nedovolili nějaké komplikace a dvěma brankami Němečka a Škody navýšili náskok na 2:6 z pohledu domácích. Dalo by se říct, že zápas je rozhodnut, ale Frýdlant se do nás ve třetí třetině zakousl a po třech minutách snížil na 6:3. Po šestnácti vteřinách jsme však náskok opět navýšili, kdy se trefil Vích. Soupeř už pak jen dvěma brankami korigoval skóre na konečných 5:7.

Vzhledem k tomu, že také mladší žáci vyhráli 9:3 vybrakovali jsme Frýdlant a po dlouhé době odvezli všechny body do Jičína. Nebyl to však poslední útok tohoto dne. Naši vítězové vzali cestou domů útokem ještě Mc Donald v Liberci :-).

Zápas s Frýdlantem jsme vyhráli, výkon to nebyl špatný, ale nebyl ani úplně optimální. Na některých byla znát únava z lyžáku, což se však dá pochopit. Tým plnil do puntíku domluvenou taktiku a zaslouženě vyhrál. V pondělí nás čeká další mistrak, tentokrát na domácím ledě s Pakou.