JičínDomácí

TurnovHosté
Branky: Kosina (Vích), Michal (Kosina), Dlesk (Vích, Němeček), Němeček, Pekárek (Vernerová), Dlesk (Vích)
Sestava: Lustig - Kosina, Dolejší T. - Vernerová, Vrba - Vích, Němeček, Dlesk - Michal, Pekárek, Škoda

Turnov jsme porazili i potřetí v oslabené sestavě

K přeloženému zápasu s Turnovem jsme nastoupili nezvykle ve středu, kdy jsme museli lepit sestavu, když Kovařík, Suchánek a Dolejší absolvovali lyžařský kurz a Dušík je stále zraněn. Z tohoto důvodu jsme museli sáhnout do mladších žáků a volba Vernerová, Michal byla ta správná. Oba jmenovaní odehráli velmi dobrý zápas a oba se dokonce bodově zapsali do zápisu utkání. I v této oslabené sestavě jsme ovládli první třetinu a již ve třetí minutě se ujali vedení po perfektní trefě Kosiny, kterému se proti Turnovu vždy daří. V osmé minutě jsme během půl minuty přidali další dvě branky Michalem a Dleskem a měli ještě nějaké příležitosti. Až v druhé třetině, kdy někteří naši hráči polevili a tolik nebruslili, soupeř začal kousat a měl také nějaké šance. Když však soupeř snížil, povedlo se nám Němečkem opět utéct na rozdíl tří branek. Ve třetí třetině jsme začali vyrábět nesmyslné hrubky, zbytečné kličkování v obranné třetině vedlo ke ztrátám puku, brejkům a nebezpečí před naší brankou. To však vždy, dobře chytající Lustig, eliminoval. Slabší chvilku si Dobrouš vybral, když podcenil střelu od modré, která zapadla za jeho záda. Další branky Jičína pak přidali Pekárek a znovu Dlesk. Turnov jsme porazili 6:2.

Turnov jsme porazili i potřetí. Byli k vidění i pohledné akce a dobře sehrané přesilovky i oslabení. Ale také nesmyslné chyby, které by se nám v dalších zápasech proti silnějším soupeřům vymstili a vyzrálejší soupeř by je potrestal. Pochvalu za kvalitní a rovný výkon zaslouží i dvojice rozhodčích.

autor článku Zd. Pekárek