JičínDomácí

LomniceHosté
Branky: Vrba(Němeček), Němeček, Suchánek(Kovařík), Němeček, Vrba, Němeček
Sestava: Lustig - Dušík, Dolejší T. - Kosina, Dolejší M. - Kovařík, Pekárek, Suchánek - Vích, Němeček, Dlesk - Škoda, Vrba

V posledním zápase sezóny jsme přehráli Lomnici

V posledním zápase sezóny jsme přivítali hráče z nedaleké Lomnice, kdy to byl pro naše hráče třetí zápas během čtyř dnů. Kdy jsme naposledy právě v Lomnici prohráli 7:5. Chtěli jsme navázat na dobrý výkon z Lomnice a začít také aktivně. Ale tentokrát v začátku první třetiny udeřila Lomnice když v páté minutě skóroval hostující Koňák. Zbytek první třetiny však patřil našim borcům. Za necelou minutu totiž vyrovnal Vrba a za další dvě minuty jsme šli do vedení parádním blafákem Němečka. Do vední jsme už soupeře nepustili. Třetí branku ještě přidal Suchánek po pěkné akci Kovaříka. To mohl soupeř být ještě rád protože jsme měli další dvě vyložené šance které jsme neproměnili. Před druhou třetinou hráči hostí gratulovali svému trenérovi k 60 narozeninám, k čemuž jsme se také připojili. Hned devět vteřin po gratulaci přišel s dárkem Němeček, který po vhazování zvýšil na 4:1 z čehož asi trenér hostí radost neměl. Soupeř se začal uchylovat k hrubým faulům a nesportovnímu chování což spravedlivě ohodnotili rozhodčí trestnými minutami. Lomnici se i přesto povedlo snížit (4:2) ale po chvíli jsme si tříbrankový náskok vzali zpět parádní trefou Vrby (5:2). Soupeř začal více bruslit a dvěma brankami snížil na rozdíl jediné branky 5:4. Dvakrát pak mohl skórovat Kovařík, ale brankář hostí byl proti. Tak 5:4 skončila napínavá druhá třetina. Začátek třetí patřil opět Jičínu, byli jsme hokejovější a nenechali se rozhodit ani nepříčetnými trenéry hostí, kteří vulgárně komentovali rozhodnutí rozhodčích. Vše vyvrcholilo ve třetí minutě třetí třetiny, kdy bez cizího zavinění při brždění uprostřed hřiště upadl hráč hostí právě ve chvíli kdy Němeček mířil na branku soupeře a během 4 vteřin skóroval na 6:4. Rozhodčí správně posoudili, že nebyl důvod k přerušení hry.. To však rozzuřilo trenéra hostí natolik, že své hráče doslova vyhnal z ledu do kabin a do zápasu už Lomnice nenastoupila. Zápas byl tedy ve třetí třetině za stavu 6:4 pro Jičín ukončen.

Chtěl bych poděkovat hráčům za předvedený výkon většina hráčů ze sebe vydala maximum a hlavně první třetina byla velká paráda a ukázka hokejovosti. Pochvalu zaslouží také brankář Lustig, který lapil dva samostatné nájezdy a byl týmu oporou. Sice jsme se opět nevyvarovali chyb, kdy jsme tři branky soupeři darovali ale tentokrát jsme nepřipustili otočení výsledku jako tomu bylo před dvěma dny v Lomnici. Ať už dopadne dohrávka jakkoliv. Náš tým v tabulce skončil na čtvrtém místě. Mrzet nás můžou prohrané zápasy s Pakou, ve kterých jsme byli lepší a která jev tabulce o chloupek před námi.