Nová PakaDomácí

JičínHosté
Branky: Škoda(Vrba), Kosina(Němeček), Suchánek(Němeček)
Sestava: Lustig(40" Kovaříková) - Vrba, Vernerová - Kosina, Glanc - Kovařík, Pekárek, Suchánek - Vích, Němeček, Škoda - Dlek, Dušík

V Pace nás střelecké štěstí opustilo

K poslednímu zápasu základní části jsme nastoupili v Nové Pace. V tomto zápase již o nic nešlo, ať zápas skončí jakkoli tak se v tabulce neposuneme. Proto jsme využili toho, že MŽ nehrají a nominovali jsme hned čtveřici hráčů MŽ. A tak se nám v obraně sešli hned tři mladší žáci ročníku 2007. Kosina hraje za starší pravidelně, dále jsme dali šanci Kačce Vernerové, která odehrála dobrý zápas ve Dvoře, podařilo se nám přemluvit Tondu Glance, který odehrál zápas s přehledem a v brance jsme dali na třetinu příležitost Mařence Kovaříkové, která chytala taky perfektně.

Všichni jmenovaní odehráli dobrý zápas. Nováčci Tonda s Mařenkou odvedli nadstandardní výkon. Do zápasu jsme vstoupili dobře a hned od začátku soupeře uzamkly v jejich třetině a ve třetí minutě se ujali vedení. Dále jsme byli lepším týmem a měli několik střeleckých příležitostí. Domácí držel v brance výborný Vedral. Problémy nám dělal jen Fišar s Paulusem, které jsme špatně najížděli a nechali je rozjíždět přes celé hřiště. Tyto chyby pak pramenily k vyrovnání a následnému vedení Paky. Naše šance stále přicházeli a vypadalo to, že je jen otázka času, kdy se střelecké štěstí prolomí. V 18. minutě vyrovnal Kosina. Do této doby jsme byly stále lepším týmem několik šancí skončilo na tyči, některé se nepodařilo došťouchat.

Zatím co soupeř měl za dvě třetiny devět střel na branku naši hráči měli třikrát tolik střel, ale kouzelník v brance Vedral vše pochytal. Zatím co Paka hrála chytře, zhustila předbrankový prostor a čekala na brejky, Naši hráči kombinovali a zapomínali jsme na zadní vrátka a z jednoho brejku nás soupeř potrestal 3:2. Na to jsme ještě ve třetí třetině odpověděli brankou Suchánka, ale místo toho aby jsme strhli vedení na svoji stranu tečovanou střelou jsme opět prohrávali 4:3.Hru jsme otevřeli a když pak ujel opět Paulus a zvýšil na 5:3 bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani dvouminutová Powerplay kdy jsme měli nějaké šance, ale Paka si zápas již pohlídala.

I když jsme byli po většinu zápasu lepším týmem, Paka nás vyučila v produktivitě. Někteří hráči si musí sáhnout do svědomí, protože to od nich nebyl možná ani 50% výkon. Velkou pochvalu zaslouží mladší žáci, kteří v obraně odvedli své maximum a teď víme, že s nimi můžeme počítat do dalších bojů.