HC JičínDomácí

HC TS VarnsdorfHosté
Branky: 10. Houser (Ždárský), 16. Ždárský (Houser), 33. Král (Mikolášek), 36. Kejmar (Borovec, Prokop), 38. Průšek (Prokop, Nový), 45. Průšek (Ždárský),55. Žalud (Rudolph (Sedmík) - 15. Chovanec (Rubeš)
Vyloučení: 2 : 6
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Rozhodčí: Hrubý Michal – Novák Jiří, Touš Aleš
Sestava Jičína: Rylich Matěj, – Žalud Ondřej, Průšek Milan, Nový Radek, Prokop Jan, Kejmar Michal, Ždárský Martin, Mikolášek Petr, Krumpholc Tomáš, Sedmík Vojtěch, Ždárský Martin, Borovec Zdeněk, Rudolph David, Houser Martin
Trenér: Pletka
Sestava Varnsdorfu: Sláma Vojtěch – Damašek Zdeněk, Procházka Tomáš, Bali Šoltés Petr, Laakso Juho, Štefan Jiří, Falta Josef, Nedomlel Ladislav, Matějka Jaroslav, Heinze Richard, Damnitz Jakub, Pořádek Patrik, Chovanec Jan, Prokop František, Oplt Daniel, Rubeš David, Kvaček Martin

Jičín i podruhé doma přehrál hosty z Varnsdorfu

V neděli Jičín hostil na svém ledě podruhé celek Varnsdorfu a ani tentokrát mu nedal žádnou šanci na úspěch.

Hosté měli lepší začátek zápasu a během prvních minut se zrodilo několik šancí na obou stranách, oba brankáři, ale drželi čisté konto. V polovině třetiny hrál Jičín přesilovku, a po ní už zatlačil hosty do defenzívy. V desáté minutě Žďárský nahrál na pravou stranu Houserovi a jeho přesná rána poprvé rozvlnila sít za zády brankáře hostů. Hosté vyrovnali v přesilové hře, když za záda Rylicha propadla střela z úhlu. Jičín odpověděl za necelé dvě minuty, kdy po tlaku Houser vybruslil před branku, jeho střelu brankář vyrazil a Žďárský vyražený puk dopravil do branky.

Ve druhé části pokračovala převaha domácích, ale chyběla přesnost v zakončení. Teprve v druhé polovině třetiny při neustálém tlaku zvýšil na 3 : 1 Král. Na 4 : 1 zvýšil v přesilové hře Kejmar, který se chytře uvolnil před brankou a po nahrávce od Borovce nedal gólmanovi šanci. Dvě minuty před koncem třetiny se po levé straně protáhl před branku Průšek a střelou „pod víko“ upravil na 5 : 1.

I ve třetí části pokračovala aktivní hra Jičína a výsledkem byly další góly v síti hostí. Nejprve opět Průšek po dobré nahrávce od Žďárského s kotoučem vybruslil před branku a přesnou ranou pošesté rozvlnil síť v brance hostí. Účet utkání uzavřel pět minut před koncem Žalud, když po rychle rozehrané akci mu do tandemu přenechal puk Rudolph, a jeho střela byla přesná.

Jičín tak získal další tři body a nadále vede tabulku KLM. V sobotu 12.1. cestuje k dalšímu utkání do Frýdlantu. Začátek utkání je v 17:00 hod.

Ing. Josef Jebavý

Komentář trenéra Pletky: Dnes to nebylo jednoduché utkání, i když výsledek tomu neodpovídá. Do půlky zápasu to bylo jen o gól a to hosté měli dost šancí na to, aby dali více gólů. My jsme odpor hostí zlomili v druhé půlce druhé třetiny, kdy jsme dokázali odskočit na rozdíl čtyř gólů. A tím jsme dokázali dotáhnout utkání do vítězného konce.