HC Lomnice n. PopelkouDomácí

HC JičínHosté
Branky: 1. Nový ( Žalud, Hladík), 25. Prokop ( Krejčík, Ždárský), 30. Sedmík (Rudolph), 49. Hladík (Žalud, Průšek), 54. Žalud, 56. Prokop ( Hladík)
Vyloučení: 7 : 6
Využití: 0:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 358
VT: LOM: Knap David 5 + OK NARZ , Mizera Filip 10 OT NESP. SSJC : Ždárský Martin 10 OT NESP.
Rozhodčí: Hrubý Michal – Krejbich Petr, Grundler Jakub
Stav série: 1:1
Sestava hosté: Beneš Lukáš – Brzák Stanislav, Žalud Ondřej, Mikolášek Petr, Kejmar Michal, Houser Martin, Průšek Milan, Nový Radek, Prokop Jan, Král Lukáš, Krejčík Matěj, Rudolph David, Hladík Jakub, Ždárský Martin, Sedmík Vojtěch, Borovec Zdeněk

2. semifinále - tentokrát vítězně

K druhému semifinálovému utkání, a k napravení domácího, nepodařeného utkání, zajeli hráči Jičína na led soupeře z Lomnice. Nastoupit nemohl pouze Zdeněk Borovec, který dostal v minulém utkání dva vyšší tresty a v Lomnici sledoval boj pouze ze střídačky.

Hned po 12 vteřinách utkání, vyhodil kotouč na tribunu domácí obránce a putoval na trestnou lavici. Přesilovku hosté sehráli výborně, kotouč se po kombinaci dostal k Žaludovi na modrou čáru, ten švihem nahodil na branku a tam přesnou tečí korigoval Nový. 0:1
Ve vyrovnané první třetině již další branka nepadla.

Už v páté minutě druhé třetiny to bylo o dvě branky, Krejčík bombou napálil tyč a Prokop už neměl problém zasunout do prázdné klece. Za 5 minut se opět pohnulo skóre, po asistenci Rudolpha zakončil přesně Sedmík. 0:3
Jičín nadále předváděl zodpovědnou hru ze zabezpečené obrany a nepouštěl domácí do šancí.

Třetí třetinu začal Jičín opatrněji, trpělivě čekal a v 9. minutě opět udeřil, od modré vystřelil skvěle hrající Žalud a Nový před brankou usměrnil puk mezi betony brankáře domácích. 0:4
Domácí postupně rezignovali, snažili se už jen vyprovokovat soupeře, z toho těžili jičínští, v 55.minutě Žalud zavezl z pravé strany, přihrával před branku Žďárskému a domácí obránce si sám srazil puk do branky. 0:5
Za minutu dostal ve středním pásmu do jízdy puk Hladík, zatáhl puk do útočné třetiny, přebrusli obránce našel před brankou Prokopa , který svou druhou brankou v zápase pečetil vítězství Jičína na konečných 0:6. Ke konci zápasu hosté hráli přesilovku 5 na 3, ale výborně chytající brankář domácích, již kotouč za svá záda nepustil, po nahrávce Hladíka střílel Prokop z "voleje", ale trefil jen tyč. A tak si hosté odvezli do Jičína vítězství.

Zápas se odehrál v plné hale, se skvělou atmosférou! Přijďte jí vytvořit i v rozhodujícím třetím utkání, které se odehraje v neděli 17.3 od 17h na zimním stadionu v Jičíně!

Komentář trenéra Pletky: Dneska nemám klukům co vytknout, hráli přesně to, co jsme si řekli v kabině a hlavně co se v play-off hraje. V dalším zápase se zase začíná od znovu, jestli chceme utkání zvládnout, musíme předvést stejný výkon jako dnes.