JičínDomácí
(4:0; 1:3; 2:3)

LovosiceHosté

Manki - historický úspěch

23. února 2019 Manki odehrály poslední utkání v této sezóně. Nutno říct, že opět s velmi dramatickým průběhem.

Do první třetiny nastoupily holky s velkou chutí. To se potvrdilo vstřelenými 4 góly do soupeřovy brány. První gol padl v 6. minutě, kdy Tereza Saalová téměř baseballově odpálila puk mezi tyče díky asistenci Michaely Šoltysové a Kristýny Wolfové. Druhý gol následoval ve 13. minutě, kdy se podařilo přebruslit obranu Markéta Zárybnická a ta nekompromisně prostřelila Lovosickou brankářku. V 15. minutě se za asistence Kačky Zumrové podařilo skórovat Kristýně Wolfové a poslední úspěšná střelba zakončila třetinu v 17. minutě, kdy Julie Šmiková poslala puk Lucii Saalové, která si šikovně a s přehledem objela bránu tak, že golmanka Lovosic neměla nejmenší šanci se včas přesunout k druhé tyči. Po první třetině 0:4 pro Manki.

Druhá třetina nezačala nejspíše podle představ Manek. Lovosickým se podařilo vstřelit dva kontaktní góly nejprve ve 22. a pak ve 28. minutě. Na to zareagovala Kačka Zumrová, která po krásné akci s Markéta Zárybnická v čase 31:16 opět zvýšila náskok jičínských žen. Lovosické ovšem dokázaly využít své nejsilnější zbraně - nebezpečné útoky z brejků Markéty Šrámkové. Ta ve 38. minutě snížila na 5:3 a dostala Lovosické definitivně zpátky do zápasu. Po druhé třetině 3:5.

Ve třetí třetině Lovosické ženy na nic nečekaly a již v 42. minutě snižily na 5:4 a o tři minuty déle srovnaly na 5:5. Ve 48. minutě dokonce Šrámková po tvrdé střele naklonila misku vah na stranu Lovosic. Přestože měly Manki herně mnohem více ze hry, jen těžko se prosazovaly. To se ovšem naštěstí zlomilo. Ve 49. minutě srovnala Markéta Zárybnická s as. Kačky Zumrové. Dramatický závěr vyvrcholil 30 vteřin před koncem. Markéta Zárybnická se rovnou z trestné lavice dostala k puku a po krásné samostatné akci ukradla tři body do Jičína. Po třetí třetině 6:7 pro Manki.

Manki tak sezonu zakončují historickým úspěchem, kdy jim již třetí místo v tabulce nemůže nikdo vzít!