HC JičínDomácí
(0:0,2:0, 0:1)

HC Turnov 1931Hosté
Branky a nahrávky: 26:42 Průšek (Hladík), 34:36 Kollman (Krejčík) -58:04 Suska (Zákoutský Jiří, Maděra) Rozhodčí: Bernat- Serbus, Svobodová Vyloučení: 3:2 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci 195. Střely na branku: 39:25 Průběh utkání: 2:0, 2:1
Kořínek (Rylich)- Žalud, Mikolášek, Hamerský, Marček, Najman, Brzák- Hladík, Průšek, Nový, Kollman, Krejčík, Prokop, Borovec, Vajsejtl ml., Richter

V neděli nastoupili jičínští hokejisté, na svém ledě, k prvním zápasu nové sezony. Jednalo se o reprízu posledního finále proti hokejistům z Turnova. Za domácí nastoupili všichni nováčci, brankář Kořínek, obránce Marček, útočník Vajsejtl ml. a staronová posila Kollman. V dresu hostů se objevil bývalý dlouholetý hráč Jičína, Kysela.

Utkání začal lépe tým z Turnova, kterému patřilo prvních pár střídání. Pak ovšem domácí začali lépe bruslit, kombinovat a vypracovali si pár slušných příležitostí. Oba brankáři však byli v první třetině bezchybní a do kabin se šlo za bez brankového stavu. Od začátku druhé třetiny měli domácí velkou převahu, kterou se podařilo přetavit v úvodní branku utkání, po průniku Hladíka z levé strany, dorazil do polo odkryté branky Průšek.

Ve 33. minutě pak šel za podražení na trestnou lavici hostující Hloušek a domácí v přesilové hře trestali. Po přihrávce Krejčíka tečoval šikovně puk Kollman a brankář Brunát byl bez šance. Jičínští si vypracovali další příležitosti, ovšem ve druhé třetině již branka nepadla.

Do třetí třetiny šli domácí s vědomím, že už se nemusí nikam hnát, ovšem hned po půl minutě se nechal zbytečně vyloučit domácí kapitán Nový a mužstvo tak muselo čelit oslabení, které se ovšem povedlo bez větších komplikací ubránit. Hůře však bylo domácím v 48.minutě, kdy po úniku hostujícího hráče, šli na trestnou dva hráči Jičína a nastala tak dvouminutová přesilová hra Turnova.

V oslabení však vytáhl klíčový zákrok zápasu ve formě chytající Kořínek, kdy se stihl přesunout k druhé tyči a lapačkou zastavit střelu soupeře.

Jičín tedy přestal i toto oslabení a mohl několikrát pečetit vítězství, několikrát se dostal do dobré pozice, ať už ujíždějící Krejčík, nebo Nový, ale brankář Brunát byl proti. V 59.minutě pak přišla naděje Turnova, v podobě branky z hole ujíždějícího Susky.

Domácí si však konec utkání zkušeně pohlídali a slaví tak na úvod důležité 3 body. Další utkání hrají hokejisté Jičína příští týden v neděli, na hřišti Slavoj Liberec.

Michal Kejmar: Do zápasu jsme vstoupili vlažně a museli se do něj dostávat, což se nám postupem času dařilo a dostali jsme se do tempa. Na mužstvu byla vidět nervozita z prvního mistrovského utkání. Kluky musíme pochválit za nasazení a touhu po vítězství. Za stavu 2:0 předvedl podle mého názoru klíčový zákrok náš brankář, při našem oslabení 5 na 3. Máme první tři body v tabulce, za což jsme rádi, ale uvědomujeme si, že máme na čem pracovat.