HC Slavoj LiberecDomácí

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 44.Burkoň (Herda), 45.Burkoň- 1.Hladík (Mikolášek), 6.Průšek (Nový, Hladík),44.Borovec (Vajsejtl), 48.Prokop (Kollman, Krejčík),50.Prokop (Průšek),60.Hladík (Průšek) . Rozhodčí:Tomáš Mareš-Jakub Grundler, Lucie Svobodová . Vyloučení: 1:1 . Využití: 1:0 . V oslabení: . Diváci: 24 . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 0:0, 2:4 .
Kořínek (Rylich)- Žalud, Marček, Richter, Mikolášek- Nový, Průšek, Hladík, Prokop, Krejčík, Kollman, Vajsejtl ml., Sedmík, Borovec

V neděli nastoupili jičínští hokejisté na ledě libereckého Slavoje.

Tentokrát pouze se čtveřicí obránců, v brance opět s Kořínkem.

Začátek se jičínským vyvedl znamenitě, již po 29 vteřinách se na brankáře Tomíčka hnal sám Hladík a blafákem mezi nohy zakončil přesně. Skvělý úvod potvrdil Jičín v 6.minutě, kdy se kolem branky obtočil Nový a našel Průška, který pálil přesně. Zbytek třetiny však branku nepřinesl, ačkoliv Jičín spaloval šanci za šancí.

Druhá třetina se jičínským vůbec nepovedla, přizpůsobili se domácí tempu, hráli profesorský hokej a několikrát si koledovali o snížení. Jen díky výbornému Kořínkovi v brance se šlo do kabin za stejného stavu, který určila první třetina.

Ani začátek třetí třetiny nepřinesl zlepšení a po pár hrubkách v obraně domácí snížili, když ve 44.minutě trestal Burkoň.

Hned po 24 vteřinách však z protiútoku opět navýšil skore o dvě branky Borovec.

Tato pasáž však byla plodná na branky, za minutu už to bylo opět pouze o branku, když se po druhé v zápase trefil Burkoň.

Uklidnění přinesli až dvě branky Honzy Prokopa, nejprve po přihrávce Kollmana v 48.minutě, následně v 50.minutě po přihrávce Průška.

Po několika dalších nevyužitých šancí, pak v poslední minutě našel Průšek před odkrytou brankou Hladíka a o výsledku bylo rozhodnuto.

Daniel Pletka: Já jsem dnes spokojený jen s výsledkem a prvními patnácti minutami v první třetině. Pak to z naší strany byla holomajzna. Prostě hokej se musí hrát v pohybu, útočníci se musí nabízet, aby mohli dostat kotouč. Když se u hokeje nebruslí těžko můžete někoho přehrát. Sice jsme dali šest gólů, ale mohli jsme jich dát víc, ale také nás podržel brankář a pomohlo nám, že soupeř hrál jen v jedenácti hráčích.