HC Predators Česká LípaDomácí
(1:4,0:5,1:1)

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 11.Hladík (Prokop, Marček), 12.Průšek (Marček), 13.Nový (Hladík), 16.Borovec (Průšek), 23.Vajsejtl ml. (Najman), 23.Kollman (Žalud), 29.Vajsejtl ml. (Průšek), 30.Najman (Průšek, Nový), 39.Mikolášek (Marček, Žďárský), 52.Průšek (Hladík) - 18.Češka (Kouřil), 58.Preussler (Hruška) . Rozhodčí: Zavřel-Serbus, Svobodová . Vyloučení: 5:6 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Průběh utkání: 1:4, 1:9, 2:10 .
Rylich-Žalud, Richter, Mikolášek, Marček, Najman-Hladík, Průšek, Nový, Žďárský, Prokop, Kollman, Vajsejtl ml., Borovec

Sobotním utkáním v České Lípě uzavřeli jičínští první třetinu základní části a po dobrém výkonu vezou domu výhru 10:2.

Jičín nastoupil pouze ve 13 lidech s jedním brankářem, kterým byl mladý Rylich.

Začátek zápasu byl opatrný s mírnou převahou jičínských. Hosté se v první půlce třetiny těžko dostávali do šancí, vše se zlomilo až prvním gólem, kdy v 11. minutě ujela dvojice Prokop, Hladík a druhý jmenovaný zavěsil puk nad rameno brankáře. Hned o minutu později už to bylo o dvě branky, po nahození Marčeka zvýšil Průšek. O dvě minuty později přišel další úder. Po dobrém napadání před brankou zůstali tři hráči Jičína a po přihrávce Hladíka usměrnil puk do sítě kapitán Nový. V 16. minutě po přihrávce z levé strany tečoval puk mezi brankářovi betony Borovec a domácí byli zralí na ručník. Dvě minuty před koncem třetiny však ještě dokázal snížit domácí Češka.

Druhou třetinu začali jičínští aktivně, hned po dvou minutách svou první brankou v sezóně rozvlnil síť Vajsejtl ml. Po 20 vteřinách přidal další branku z dorážky Kollman a ve 29. minutě svou druhou brankou v zápase zaúřadoval opět Vajsejtl ml. Ve 30. minutě se opět měnilo skóre, po závaru před domácí brankou propálil Najman vše, co mu stálo v cestě. Druhou třetinu pečetil v 39. minutě dorážkou u brány další obránce, tentokrát Mikolášek.

Třetí třetinu si Jičín již hlídal pohodlné vedení, otázkou zůstávalo, zda padne oblíbená "desítka". Tu si vychutnal hezkou střelou o tyč aktivní Průšek.

V 58. minutě už jen korigoval poslední brankou utkání domácí Preussler.

Jičín tak udržel svou neporazitelnost i nadále. Příští týden mají jičínští volno, další utkání sehrají až za dva týdny v nedalekém Turnově.

Daniel Pletka: Jsme rádi, že jsme dnešní utkání zvládli. Tato utkání nejsou vůbec jednoduchá. Snažili jsme se abychom toto utkání nepodcenili a jsme rádi, že se klukům povedl nástup do utkání. Myslím si, že jsme měli po celou dobu více ze hry a dokázali zápas kontrolovat. Po zásluze jsme vyhráli větším rozdílem, také jsme rádi, že se utkání povedlo Matějovi v brance.