V prvním domácím zápase a rovnou okresním derby jsme v neděli přivítali BK Nová Paka.

JičínDomácí
(2:2,1:2, 4:2)

Nová PakaHosté
Branky a nahrávky: Kovařík, Pekárek(Suchánek), Rybář(Němeček, Pekárek), Němeček, Mach, Němeček(Pekárek), Hylš(Kovařík .
Matějka(Lustig) - Sladký, Najman - Rybář Volf - Kubánek J. - Kovařík, Mach, Hylš - Suchánek, Pekárek, Němeček

V prvním domácím zápase a rovnou okresním derby jsme v neděli přivítali BK Nová Paka, tým který o den dříve porazil Frýdlant 12:5. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas a to hlavně díky výbornému brankáři Štěpánu Kundrikovi v brance hostí, obrovitému rychlému Ondrovi Kotlářovi a Karlu "Rakouskému". Na těchto hráčích stojí hra Nové Paky a před zápasem jsme na to upozorňovali. Do zápasu jsme nevstoupili dobře a dvakrát inkasovali po stejných akcích shora jmenovaných a ve čtvrté minutě jsme prohrávali už 0:2. V rozmezí sedmé a deváté minuty se nám podařilo srovnat Kovaříkem a Pekárkem na 2:2 a pomalu jsme přebírali otěže zápasu. Když už jsme měli územní převahu vyslali jsme sami na naší branku zase duo "Rakouský" a Kotlář a zase prohrávali. Vždy se nám podařilo srovnat skóre, které jsme mohli i navyšovat, ale výborný čaroděj Kundrik chytal vše včetně dorážek. Na 3:3 ale srovnal ranou od modré kapitán Rybář a vypadalo to, že budeme zápas pomalu ovládat. Jenže Kotlář si z našich hráčů udělal opět kužele, které ho jen stínovali a opět jsme prohrávali a když to samé zopakoval Rakouský prohrávali jsme opět o dvě branky 3:5. Kluci však opět zabrali a povedlo se opět vyrovnat Němečkem a Machem. Šest minut před koncem jsme ale opět inkasovali z hokejky Rakouského, který opět proklouzl před naší branku. Posledních deset minut jsme už zápas ovládli, soupeře jsme přebruslili, dobře jsme napadali a z toho vytěžili i vyrovnávací branku na 6:6. V poslední minutě zápasu jsme dorážkou zápas zvrátili a závěrečný tlak soupeře jsme již bez problému ustáli. Tím se zrodila první výhra této sezóny 7:6.

Chtěl bych kluky pochválit za bojovnost a chuť vyhrát do poslední minuty zápasu. Nevyvarovali jsme se ale několika chyb, které nás příště mohou stát dobrý výsledek. Dobře se i projevila naše nová posila Richard Sladký, který přišel na hostování z Mladé Boleslavi. Pozitivní je, že dáváme celkem dost branek, ale hodně jich inkasujeme. Na to se musíme v tréninku zaměřit. Trenér Pekárek