HC Manki Jičín X HC ESA Praha

JičínDomácí

ESA PrahaHosté
Branky a nahrávky: Erbanová (Saalová L.), Saalová L. (Erbanová), Saalová L., Zárybnická (Erbanová) . Diváci: 120 .

V sobotním domácím utkání se Manki utkaly s týmem HC ESA Praha. I druhé střetnutí s loňskými účastnicemi I. ligy skončilo vítězstvím pro Manki! Převážná část první třetiny se odehrávala v obranné třetině pražanek, které ale hrozily z občasných rychlých protiútoků. Vzhledem ke skvělým výkonům golmanek skončila tato třetina nerozhodným výsledkem 0:0. Druhá třetina se herně vyrovnala, ale byly to Manki, které otevřely skóre prvním gólem v 25. minutě, kdy Lucie Saalová nahrála na modré čáře puk Karolína Erbanová. Ta s přehledem obehrála beky a překonala brankářku přesnou střelou nad betony. Poté ale na naší straně následovalo několik chyb ve střídání, které ESA náležitě potrestala hned dvěma góly v 26. a 27. minutě. Naštěstí se Manki nenechaly rozhodit a ve 28. minutě přišla rychlá odpověď - po střelbě Karolína Erbanová dorazila puk do odkryté brány Lucie Saalová a bylo vyrovnáno! Bohužel se Mankám v této třetině moc nedařilo hrát "svůj systém", lehce polevily, čehož využily soupeřky a do šatny jsme šly za stavu 2:3. Do třetí třetiny jsme vstoupily rozhodnuté, že tento zápas vyhrajeme, i vzhledem k fantastické podpoře diváku, kterých přišlo kolem 120ti a bouřlivě hnali Manki dopředu! Následovala urputná desetiminutovka, protože i soupeřky se nehodlaly vzdát a bránily své vedení. V 50. minutě konečně přišel vyrovnávací gól, který vstřelila Lucie Saalová po samostatné akci. No a pak to přišlo! Nádherná akce, při které došlo k několika krásným výměnám, která skončila gólem Markéta Zárybnická za asistence Karolíny Erbanové. Strašně moc si vážíme Vaši podpory a doufáme, že se uvidíme na dalším domácím zápase, který bude až v prosinci 7.12.2019 s HC Kobra Praha. Při utkání prvních dvou celků tabulky Vás budeme rozhodně potřebovat!