V neděli přivítal Jičín na svém ledě celek Hronova, a po obětavém výkonu si připsal další tři body do tabulky KLM.

JičínDomácí
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)

HronovHosté
Branky a nahrávky: 2. Borovec (Sedmík, Pletka), 19. Vajsejtl (Nový), 21. Pletka (Borovec), 56. Nový (Kollman), 60. Pletka Kollman, Vajsejtl) . Rozhodčí: Padevět – Purtík, Roischel . Vyloučení: 10 : 10 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 335 .  
Beneš, Pivrnec – Kejmar, Brzák - Najman, Houser - Mikolášek, Štěpán - Nový, Vajsejtl, Kollman – Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík.

Komentář k zápasu

V neděli přivítal Jičín na svém ledě celek Hronova, a po obětavém výkonu si připsal další tři body do tabulky KLM. Utkání začalo pro domácí dobře, hned ve druhé minutě rozjel akci Pletka, nahrál Sedmíkovi, který před brankou našel nekrytého Borovce a ten dopravil kotouč na správné místo. Jičín poté nevyužil přesilovku a přibrzdilo ho vlastní oslabení. Přesto zůstalo několik nevyužitých šancí. V druhé části třetiny se Jičín bránil přesilovkám téměř dvě minuty i dvojnásobné. Díky bojovnosti a obětavosti bránících hráčů se skóre neměnilo. Po vyrovnání sil začali domácí opět získávat převahu, střelám ale chyběla přesnost. Teprve v samotném závěru, vybojoval puk Nový, poslal do úniku Vajsejtla, který mířil přesně. Druhou třetinu zahájili domácí náporem, ostřelovali branku hostů, až se kotouč odrazil k Pletkovi, který obešel gólmana a zvýšil na 3 : 0. Polovinu druhé třetiny pak hrál Jičín v oslabení, hra byla roztříštěná a ne příliš pohledná. Vylučovalo se i na straně hostů a ti při hře 4 na 4 tečovanou střelou snížili. Do třetí části se emoce přece jen uklidnily a hrálo se více v plném počtu. Jičín neproměnil několik „tutovek“. Hosté, se nevzdávali a snažili se o korekci výsledku. Uklidnění přinesla 56. minuta. Vajsejtl rozjel akci po pravé straně, nahrál rozjetému Novému, který v obtížné pozici poslal puk počtvrté do sítě hostí. Ti kontrovali o minutu později rychlým protiútokem, ze kterého snížili na rozdíl dvou branek. Jičín byl ale již rozjetý a předváděl krásné kombinační akce, při jedné rozezvučel Nový konstrukci za zády brankáře hostí. Hronov minutu a půl před koncem zkusil hru bez brankáře, zabrzdilo ho ale vyloučení a přesilovku dorážkou využil Pletka. Jičín tak pokračuje ve velmi dobrých výkonech a drží čisté konto. Nyní ho čeká přestávka, kterou v pátek vyplní domácí utkání Krkonošského poháru s celkem Turnova. Utkání začíná v 18:00 hod. V neděli 29.10. pak cestuje na led druhých Třebechovic kde se hraje od 17:00 hod. Odjezd autobusu s hokejisty je ve 14:30 hod od ZS.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra Pletky: Dnes to bylo těžké utkání, ale hlavní příčinu vidím v rozhodčích. To co dnes předvedli, nebyl dobrý výkon, udělali mnoho chyb na obě strany a z utkání udělali doslova „bramboračku“. Pro nás jsou ale hlavní tři body, které se počítají do tabulky, a my jsme si je zasloužili.