HC JičínDomácí

HC Turnov 1931Hosté
Branky a nahrávky: 9. Žďárský (Krejčík), 24. Průšek (Marček), 31. Prokop (Hamerský), 46. Průšek, 47. Borovec (Průšek, Žalud), 51. Průšek (Kollman) - 50. Vondráček (Zákoutský, Maděra), 51. Suska (Duda, Švík), 58. Duda (Isach) . Rozhodčí: Zavřel - Serbus, Svobodová . Vyloučení: 8:9 navíc Kotyza (Tur) 10 min + OK . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 350 . Střely na branku: 47:26 . Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2, 6:3 .
Kořínek (Rylich) - Žalud, Marček, Richter, Nový, Hamerský - Hladík, Průšek, Kollman, Prokop, Krejčík, Žďárský, Vajsejtl ml., Sedmík, Borovec

Pátý rozhodující zápas semifinálové série se odehrál v neděli na ledě Jičína. Ten vedl v sérii 2:0 (4:1, 1:5) na zápasy, ale turnovští se vrátili do hry a dvě zvládnutá utkání (2:5, 4:1) vyrovnala sérii na 2:2. K pátému utkání tedy hráči Turnova mohli dovršit dokonalý obrat, ale proti nim byli domácí hráči, kteří rozhodně nechtěli končit sezónu.

První třetina začala náporem domácích, kteří se tlačili do branky a snažili se hrát aktivně, jako každý zápas. V šancích se ocitlo několik domácích hráčů, ale opět se nedokázali prosadit, podobně jako v předchozích dvou utkáních. Ale na začátku deváté minuty se ke střele dostal Krejčík, jehož střelu dorazil Žďárský a hráči Jičína spolu se svými fanoušky mohli slavit první branku utkání. Domácí, dobře poučeni z předchozích dvou prohraných zápasů, aktivně bránili a hosty nepustili do žádné vážnější šance. První třetina tak skončila 1:0 pro domácí.

Druhá třetina pokračovala ve stejném tempu, domácí se snažili dobře bránit a útočit v hojném počtu. Na druhou branku nemuseli čekat dlouho ve 24. minutě dorazil střelu Marčeka, Průšek. Domácí brankář Kořínek musel řešit samostatný únik hostujícího Maděry, který zneškodnil. Stejně jako pár dalších střel. Ve 31. minutě, při hře 4 na 4, zavezl kotouč ze svého pásma do útočného Hamerský a našel před brankou najetého Prokopa, který překonal hostujícího brankáře a zvýšil na 3:0 pro domácí.

Do třetí třetiny nastupovaly týmy s jasně rozdanými kartami a každý tým s jiným cílem. Domácí zvládnout utkání a dovést ho do vítězného konce. Hosté se chtěli pokusit vyrovnat a přetáhnout utkání na svoji stranu. Avšak po pěti odehraných minutách třetí periody se opět trefil Průšek. Stejný hráč, v přesilové hře, našel o minutu později volného Borovce, který tak zvýšil na 5:0 pro Jičín. Zdálo se, že je rozhodnuto. Hosté, ale také využili přesilovou hru, když střelu Zákoutského tečoval Vondráček. O minutu později se hosté opět trefili, tentokrát se trefil Suska. Najednou byl stav utkání 5:2 a do konce zbývalo bezmála 10 minut. Ale 22 vteřin po této brance, završil hattrick Milan Průšek. Domácí tak vedli 6:2 a o vítězi nemohlo být pochyb. Na jejich radosti nezkazila nic, ani třetí branka hostujících v utkání, kterou vstřelili v přesilové hře Duda. Utkání se dohrálo v útočné třetině domácích, kteří tak zvládli rozhodující páté semifinálové utkání. A po roce si opět zahrají finále. Tentokrát vyzvou Frýdlant.

Série mezi Jičínem a Turnovem, přinesla vše, co hráči i diváci očekávají od play-off. Jičín zvládl první dva zápasy a potvrdil roli favorita, hosté ale své kvality prokázali, zejména v situaci, kdy měli nůž na krku, za stavu 2:0 na zápasy dokázali dvěma výhrami srovnat a vynutit si pátý zápas. Sérii zdobily tvrdé zákroky, vyrovnané zápasy a momenty, které přinášely emoce a zvedaly diváky ze sedaček.

Děkujeme soupeři, za celou sérii a přejeme hodně štěstí do budoucna. Jen nás mrzí, že někteří lidé z Turnova, nezvládli prohru a nepodali si s námi ruku po konci této krásné série.

Daniel Pletka: Jsem rád, že jsme utkání zvládli a postoupili do finále. Musím uznat, že nás Turnov překvapil odhodláním v minulých zápasech. Dnes jsme, ale měli jediný cíl vyhrát! K tomu nám měla pomoci důrazná hra před brankou soupeře. To se nám dařilo a branky nám tam napadaly. V celé sérii se nám nepovedlo jen jedno utkání, bohužel to bylo to třetí, kdy jsme mohli rozhodnout. Jinak si myslím, že jsme byli o kousíček lepší po celou sérii, bohužel jsem neproměňovali šance a nedokázali jsme se prosazovat v předbrankovém prostoru. Na závěr bych chtěl poděkovat fanouškům, jak našim tak i hostujícím, za krásné návštěvy a atmosféru, kterou vytvářeli. Děkujeme!