V neděli přivítal Jičín na svém ledě hokejisty z Nového Bydžova a po nepovedeném začátku nakonec zvítězil a dostal se opět do vedení KLM.

JičínDomácí
6:4
(2:2, 3:1, 1:1)

Stadion Nový BydžovHosté
Branky a nahrávky: 13. Pletka (Sedmík), 17.Vajsejtl(Kollman), 22. Hladík (Mikolášek), 24. Hladík (Průšek), 27. Pletka (Štěpán, Brzák), 52. Hladík (Němec) . Rozhodčí: Padevět–Dudadík, Portík . Vyloučení: 6:5 . Využití: 2:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 320 .  
Beneš, Pivrnec–, Brzák, Štěpán - Houser, Zörkler – Mikolášek, Najman - Weiss, Vajsejtl, Kollman– Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík.

Komentář k zápasu

V neděli přivítal Jičín na svém ledě hokejisty z Nového Bydžova a po nepovedeném začátku nakonec zvítězil a dostal se opět do vedení KLM. Jičín začal utkání náporem a ostřeloval branku hostí. V páté minutě, ale hosté zaútočili, nastřelili kotouč na branku, Beneš ho chytil do lapačky a zřejmě chtěl rychle rozehrát na spoluhráče, kotouč mu však vypadl za záda na brankoviště a pro útočníka hostí bylo snadné ho uklidit do sítě. Domácí nadále hosty tlačili před branku, ale další chyba při rozehrávce ve vlastní třetině dala hostům příležitost ke zvýšení vedení na 0 : 2. Ve 13. minutě Sedmík dojel vyhozený kotouč u pravého mantinelu, nahrál ho před branku, kde ho z bezprostřední blízkosti Pletka dostal za záda hostujícího gólmana. Jičín měl i nadále převahu a čtyři minuty před koncem Kollman našel volného Vajsejtla a jeho nepovedená střela překvapila brankáře hostí a bylo vyrovnáno. Hosté se nevzdávali a v závěru třetiny Beneš velmi dobrými zákroky odčinil svoji chybu z úvodu utkání a nedovolil jim skórovat. V úvodu druhé části hrál Jičín přesilovku, uzamkl hosty ve třetině, Hladík chtěl zpoza branky rozehrát před ní, kotouč se od někoho odrazil a zapadl za brankovou čáru. Za dvě minuty vystihl rozehrávku hostí Průšek, spolu s Hladíkem vyrazili proti jednomu obránci. Průšek nahrával Hladíkovi, obránce jeho nahrávku srazil na betony gólmana a od nich se puk dostal před rozjetého Hladíka a bylo to 4 : 2. Za další tři minuty hrál Jičín opět přesilovku, tlačil hosty před branku, Štěpán vystřelil a Pletka přesnou tečí poslal puk popáté za záda brankáře hostí.Hosté odpověděli také využitím přesilové hry a snížili. V poslední části domácí trochu polevili a třemi rychle po sobě jdoucími vyloučeními nabídli soupeři šanci ke korekci výsledku. Ti toho ve 46. minutě využili a snížili na rozdíl jedné branky. Jičín se na chvíli ocitl pod tlakem a Beneš musel vytáhnout několik skvělých zákroků, aby zabránil vyrovnání. Osm minut před koncem třetí útok doslova „rozebral“ obranu hostí a Průšek na konci akce měl před sebou již jen prázdnou svatyni hostí. Dvoubrankový náskok pak Jičín již udržel a připsal si další tři důležité body. Vítězstvím se Jičín vrátil do čela tabulky KLM. Za týden v neděli 26.11. 2017ho čeká utkání na ledě nejvzdálenějšího soupeře HCHronov. Začátek utkání je v17:00 hod.. Odjezd autobusu s hokejisty je ve 14:00 hod. od ZS.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra Pletky:My jsme dnes do utkání vstoupili dobřea byli jsme lepší, jenže jsme udělali dvě individuální chyby a bylo to 0 : 2. Naštěstí jsme ještě do konce třetiny stačili vyrovnat. Ve druhé jsme zužitkovali převahu a odskočili až na 5 : 2. Do konce třetiny jsme se nechali, ale třikrát vyloučit a soupeři umožnili snížit. Třetí třetina byla vyrovnaná a náskok jsme dokázali udržet, i když to nebylo jednoduché. Po dvou nevydařených utkáních jsou to důležité body s kvalitním soupeřem.