V neděli jičínští hokejisté zahájili třetí čtvrtinu KLM na vlastním ledě proti celku Jaroměře a po divokém průběhu si nakonec připsali dva body za vítězství v prodloužení.

HC JičínDomácí
6:5p
(2:2, 2:2, 1:1, 1:0)

HC JaroměřHosté
Branky a nahrávky: 15. Žalud (Pletka), 16. Průšek, 32.Pletka, 40. Průšek (Hladík), 53. Vajsajtl (kollman), 62. Žalud (Pletka) . Rozhodčí: Petr–Málek, Horák . Vyloučení: 7:9 navíc proti JAR nařízeno TS, Průšek (JC) proměnil, Hamáček (JAR) 10 min. OT . Využití: 2:0 . V oslabení: 1:1 . Diváci: 230 .
Beneš, Pivrnec – Žalud, Brzák–Buchar, Houser -Mikolášek, Štěpán - Nový, Vajsejtl, Kollman–Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík.

V neděli jičínští hokejisté zahájili třetí čtvrtinu KLM na vlastním ledě proti celku Jaroměře a po divokém průběhu si nakonec připsali dva body za vítězství v prodloužení. Jaroměř hned od začátku dávala najevo, že do Jičína nepřijela odevzdat body zadarmo a hrála velmi aktivně.Přesto měli domácí dvě velmi dobré šance ke skórování, ale chyběla přesnost a zákonitě přišel trest. V páté minutě hosté zachytili vyhození puku po mantinelu, rychle nahráli mezi kruhy Kačerovskému a ten otevřel skóre utkání.Za dalších pět minut domácí protáhli střídání, nepovedlo se dostat puk do bezpečí, hosté vystřelili od modré, a kotouč přes všechny hráče prošel až za záda Beneše. Domácí po obdržené brance zvýšili aktivitu a zatlačili soupeře do defenzívy. V 15. minutě hráli přesilovou hru, uzamkli hosty ve třetině, Pletka našel v pravém kruhu volného Žaluda a jeho tvrdá rána poprvé rozvlnila síť v brance hostů. O chvilku později hrál Jičín v oslabení, aktivně napadal rozehru hostí, až se do úniku dostal Průšek, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Průšek si perfektním „blafáčkem“ poradil s gólmanem hostů a srovnal skóre. Do druhé části vstoupil Jičín opět nesoustředěný a hosté získali převahu. Jičín neproměnil dvojnásobnou přesilovku a naopak při pokračující přesilovce inkasoval potřetí. V polovině utkání se Jičín úspěšně ubránil další přesilovce hostí, když skončila, Pletka vystihl jejich rozehrávku u branky, zachytil kotouč a zblízka vyrovnal. Domácí pak nevyužili další výhodu přesilové hry, a po jejím skončení ho hosté potrestali, když nahození na branku se odrazilo k nekrytému hráči a ten opět strhl vedení na stranu hostí. Jičínu se v těchto fázích nedařilo rozehrát plynulou akci, hosté je důsledným napadáním prakticky k ničemu nepouštěli. Přesto se v posledních vteřinách domácím podařilo udržet v útočném pásmu, Hladík protlačil puk před branku a Průšek vteřinu před koncem třetiny srovnal stav. Ve třetí třetině se oba týmy snažily o strhnutí vedení na svou stranu, hrál se rychlý hokej se šancemi na obou stranách. V 53. minutě hrály týmy ve čtyřech, když se hráč Jičína vrátil na led a domácí se dostali do přesilovky, uzamkli hosty před brankou, Vajsejtl s Kollmanem si za brankou několikrát vyměnili puk, Kollman pak vybruslil před branku, příčnou nahrávkou našel na druhé straně Vajsejtla, který strhl poprvé vedení na stranu Jičína. V následných minutách se Jičín snažil udržet vedení a hosté naopak srovnat stav. To se jim bohužel povedlo minutu a půl před koncem, kdy nahození po ledě proklouzlo až do sítě. Utkání dospělo do prodloužení. V něm si domácí vytvořili šanci, unikající hráč byl faulován a domácí dostali výhodu přesilové hry. Přesilovková čtveřice ji dobře rozehrála, Pletka nahrál mezi kruhy Žaludovi a jeho další tvrdá rána po ledě pošesté rozvlnila sít branky hostů a Jičínu připsala druhý bod. Jičíntak sice ztratil bod, ale nadále se udržel v čele tabulky KLM. Ve středu 6. 12. zajíždí na led BK Nová Paka.Utkání začíná v 18:00 hod.. Odjezd hokejistů vlastními auty je v 16:30 hod. od ZS.

Komentář trenéra Pletky:Věděl jsem, že nás nebude dnes čekat lehké utkání, a to se naplnilo. Jaroměř hrála výborně a po tom jak se utkání vyvíjelo, mohla mít body všechny. Myslím si, že remíza byla dnes zasloužená a o ten bod v prodloužení jsme nakonec byli šťastnější my.