6.kolo soutěže

HC JičínDomácí
(1:0,6:1,5:0)

HC TS VarnsdorfHosté
Branky a nahrávky: 8.Hladík (Průšek, Žalud), 29.Průšek (Žďárský), 30.Krejčík (Prokop, Nový),31.Hladík (Kollman), 32.Krejčík (Prokop), 32.Sedmík (Brzák), 40.Žďárský (Krejčík, Prokop), 48.Kollman (Žalud), 50.Hladík (Mikolášek), 51.Marček (Prokop), 51.Borovec (Richter), 54.Hladík (Průšek, Žalud) - 29.Bali Šoltés (Matějka) . Rozhodčí: Radek Wágner - Petr Bosák, Milan Doležal . Vyloučení: 2:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 190 . Průběh utkání: 1:0,6:1,5:0 .
Rylich (Kořínek)-Žalud, Mikolášek, Richter, Marček, Nový, Brzák-Hladík, Průšek, Kollman, Prokop, Krejčík, Žďárský, Vajsejtl ml., Sedmík, Borovec

Ve sváteční pondělí 28.10, přivítal Jičín na svém ledě celek z Varnsdorfu.

Domácí nastoupili na tři kompletní formace, v brance letos poprvé od začátku nastoupil Rylich.

Začátek utkání se domácím vydařil a již v 8.minutě po zpětné přihrávce zakončil přesně Hladík.

To byla však na dlouho poslední radost domácích, velkou zásluhu na tom měl především brankář hostů Března.

První třetina skončila hubeným vedením 1:0, i když rozdíl mohl být větší.

Druhou třetinu jičínští začali opět velice aktivně, ovšem branku nevstřelili, naopak se překvapivě radovali z vyrovnání hosté, po nahození Šoltése si domácí obrana sama srazila puk do sítě.

O 50 vteřin později však domácí opět vedli a od té doby začal brankostroj.

Nejprve dotlačil za výborně chytajícího Březnu puk Průšek. Následovala pasáž tří minut, kdy se skóre vyšplhalo na 6:1. Postupně se trefili Krejčík, Hladík, znovu Krejčík a Sedmík po samostatné akci. Celou třetinu zakončil 17 vteřin před koncem Žďárský a upravil tak na 7:1.

Třetí třetina začala pozvolněji, branky začali padat až ve 48. minutě, kdy po přihrávce Žaluda ,,vymíchal“ brankáře hostů Kollman. V 50.minutě zkompletoval hattrick Hladík, po přihrávce Mikoláška. O 17 vteřin později už na tabuli svítila pověstná ,,desítka“, kdy se první brankou v jičínském dresu prosadil Marček. Za 24 vteřin se nádherným sólem předvedl Borovec a zavěsil přesně.

V 54.minutě pečetil vítězství 12:1 svým 4.gólem v zápase Hladík.

Další zápas sehrají jičínští 2.11 v sobotu a to na hřišti České Lípy.

Michal Kejmar: S dnešním výkonem a výsledkem jsme spokojeni. Hráli jsme opět ve vysokém tempu, bohužel nás do poloviny utkání trápila produktivita a výtečný brankář hostí. Poté se nám podařilo rychle za sebou skórovat a zlomit utkání na svoji stranu. Myslím, že se utkání muselo líbit a děkujeme divákům za atmosféru.