HC Lomnice n. PopelkouDomácí
4:6
(0:3, 4:2, 0:1)

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 4.Žďárský (Marček), 8.Kollman (Prokop), 12.Hladík (Nový, Průšek), 32.Krejčík (Žalud, Hladík), 39.Kollman (Prokop, Brzák), 44.Žalud (Hladík) - 24.Maťáťko, 25.Rudiš (Martinec), 33.Maťátko (Martinec, Knap), 35.Drahoňovský (Lemfeld) . Rozhodčí:Kamil Zavřel-Tomáš Borecký, Lucie Svobodová . Vyloučení: (Lom) 7:6 (Jcn) . Využití: 2:1 . Diváci: 230 . Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:4, 6:4 .
Kořínek (Rylich)- Žalud, Mikolášek, Marček, Richter, Najman, Brzák - Nový, Průšek, Hladík, Žďárský, Krejčík, Borovec, Vajsejtl ml., Prokop, Kollman

V neděli přivítali jičínští loupežníci na svém ledě rivala z Lomnice nad Popelkou.

HC Jičín v tomto utkání nastoupil jako domácí tým, i když podle losu měl být týmem hostujícím, vše kvůli rekonstrukci lomnického stadionu, který prochází rekonstrukcí.

Začátek utkání se domácím vydařil skvěle. Ve 4.minutě tečoval nahozený puk přesně Žďárský.

Na začátku 8.minuty už to bylo o dvě branky. Přesnou trefou se prosadil Kollman. Převahu Jičína v první třetině potvrdil ve 12.minutě dorážející Hladík a zvýšil tak skóre na 3:0. Další šance na obou stranách již branky nepřinesly.

Druhou třetinu však jičínští začali pasivně až ustrašeně a ve 24.minutě přišel trest z hole Maťátka.

Za minutu to bylo už pouze o gól, když se hezkou akcí blýsknul Rudiš.

Ve 32.minutě dostal Jičín příležitost v podobě přesilové hry 5na3 a po hezké souhře propálil brankáře Duláka Krejčík.

Za půl minuty ovšem přišlo opět snížení Maťátkem a když ve 34.minutě ve dvojnásobné přesilové hře rozvlnil síť za Kořínkovými zády Drahoňovský, bylo srovnáno.

Minutu a půl před koncem však Prokop našel na útočné modré Kollmana, který v úniku prostřelil mezi nohy brankáře Duláka.

Třetí třetinu začal Jičín aktivně a záhy přišlo vyloučení hostujícího hráče, které potrestal v čase 43:21 Žalud, po přesně přihrávce Hladíka.

Jičín se již nikam netlačil, držel si střední pásmo a nepouštěl hosty do šance. Minutu a půl před koncem lomničtí odvolali brankáře a zkusili hru v šesti bruslařích. Domácí však obětavou hrou a se skvělým Kořínkem v zádech uhájili důležité vítězství.

Příští sobotu 7.12 hrají jičínští opět doma, tentokrát přivítáme druhý celek tabulky Frýdlant.

Daniel Pletka: Do úvodní dvacetiminutovky jsme vstoupili dobře, měli jsme dobrý pohyb a z několika šancí, které jsme si vytvořili se nám podařilo tři proměnit. V šatně jsme hráče nabádali, aby u toho vydřeli, ale bohužel se nám to nepovedlo, byli jsme všude pozdě a chyběl nám důraz, toho hosté dokázali využít a vyrovnali skóre. Naštěstí se nám podařilo dát gól a jít do šatny s jednogólovým náskokem. Ve třetí třetině už jsme opět začali hrát a pomalu přebrali iniciativu a přidali jsme další branku. Jsme rádi, že jsme zvládli i soupeřovo power-play. Je super, že jsme zase vyhráli, a že se nám tolik daří, doufáme že v tom budeme pokračovat.