Poslední venkovní utkání roku 2019 mezi domácím Varnsdorfem a hostujícím Jičínem, nepřineslo překvapení

HC TS VarnsdorfDomácí

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 16. Borovec (Žalud), 17. Sedmík (Marček), 23. Kollman (Průšek, Richter), 32. Najman (Prokop, Borovec), 35. Hladík (Průšek, Kollman), 45. Borovec (Prokop), 51. Průšek (Marček), 52. Richter (Žalud), 55. Borovec (Prokop, Sedmík). . Rozhodčí: Ladislav Mizera, Michael Reichelt . Vyloučení: 4:6 . Využití: 1:0 . Diváci: 30 . Průběh utkání: 0:9 .
Rylich-Marček, Žalud, Najman, Richter-Hladík, Průšek, Kollman, Prokop, Sedmík, Borovec

K dalšímu utkání vyrazili dosud neporažení jičínští do dalekého Varnsdorfu.

Z důvodu marodky a pracovního vytížení, nastoupilo pouze 10 hráčů do pole a jeden brankář, kterým byl mladý Rylich.

Domácí outsider měl překvapivě výborný úvod hry a vypracoval si několik slibných šancí, ovšem Rylich byl vždy připraven. První gól však padl na druhé straně hřiště. V 16. minutě přesně zavěsil Borovec. O minutu později už hosté vedli 2:0, kdy samostatný únik proměnil Sedmík.

Druhou třetinu začali náporem pro změnu hosté a po 3 minutách, po přihrávce Průška, zavěsil přesně Kollman. Ve 32. minutě pak nabídnutou šancí skórovat nepohrdl obránce Najman a skóre se zvýšilo na 4:0. Druhou třetinu završili jičínští využitou přesilovkou 5 na 3, kdy po hezké kombinaci zakončil přesně Hladík.

Třetí třetinu začal Jičín vlažněji, domácí však byli v zakončení bezzubí a tak se trestalo na druhé straně, po přihrávce Prokopa opět pálil přesně Borovec. V 51. minutě pak krásným pasem přes celé hřiště našel Marček Průška a ten se nemýlil. Za minutu přidal další branku důrazný Richter a zápas pečetil hattrickem Borovec.

Jičín tak zůstává i nadále neporažen a příští týden odehraje poslední utkání v tomto kalendářním roce. Tentokrát přivítáme poslední celek tabulky, Českou Lípu a to od 17:00.

Daniel Pletka: Do Varnsdorfu jsme odjížděli jen v deseti hráčích a jedním brankářem. Utkání jsme i přesto zvládli na výbornou, domácí hlavně v úvodu zlobili a dělali nám problém svým rychlým přístupem, ale po vstřelených gólech jsme jejich tlak otupili a zápas dohráli relativně v klidu. Výsledek hovoří jasně pro nás a je už poměrně složité hráče motivovat, aby soupeře nepodcenili.