3. kolo JIC-LOM 5:2

HC JičínDomácí

HC Lomnice n. PopelkouHosté
Branky a nahrávky: 13. Richter (Průšek, Prokop), 46. Prokop (Průšek), 55. Žďárský (Žalud), 56. Průšek (Kollman), 59. Sedmík . Rozhodčí:Michal Kaňkovský-Jakub Serbus, Aleš Touš . Vyloučení:5:5 . Využití:1:1 . V oslabení:1:0 . Diváci:217 . Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:2, 5:2 .
Kořínek (Lank) - Žalud, Richter, Marček, Najman, Svoboda - Prokop, Průšek, Kollman, Dvořák, Sedmík, Borovec, Vajsejtl ml., Žďárský, Němec.

Domácí po dvou vítězných duelech přivítali na svém ledě tým z nedaleké Lomnice, který odehrál jen jedno soutěžní utkání, ve kterém podlehl Frýdlantu 3:5. I když byl sváteční den fanoušci mohli sledovat velice napínavé a intenzivní utkání.

Od začátku utkání se hrál útočný hokej, již v prvním střídání se do šance dostal navrátilec do sestavy Prokop, ale svou šanci neproměnil. Domácí měli tlak, ale v zápase se první radovali hosté, kteří využili přesilové hry a střelu od modré čáry dorazili za záda Kořínka. Domácí využili svou příležitost o 4 minuty později. Nabídnutou přesilovku sehráli krásně, po výměně kotouče mezi celou pětkou zakončil svou přihrávkou Průšek a do prázdné branky zakončoval Richter. Bohužel pro domácí byli hosté, ti kteří se radovali v první třetině na posledy. Nedůraz v obranné třetině potrestal hostující Šlaicher.

Druhá třetina byla ve znamení tlaku domácího celku, ale neproměňování šancí. Nejprve Prokop přestřelil branku. Poté Kollman neproměnil samostatný únik. Se střelami od obránců si hostující brankář poradil, neujala se ani střela Sedmíka nebo pokus Průška. Za zmínku stojí gesto fair play od domácího Prokopa, který odvolal rozhodnutí rozhodčího a domácím, tak odvolal přesilovou hru. Bohužel i po 40 minutách hry platilo skóre 2:1 pro hosty z Lomnice.

Třetí třetina pokračovala ve stejném tempu jako dvě předchozí, zajímavý, bruslivý hokej s tím rozdílem, že se tentokrát domácí dokázali prosadit a to hned 4x. Nejprve v 46. minutě Prokop využil dobré práce Průška, který v oslabení vybojoval kotouč a Prokop bekhendem trefil horní růžek branky a srovnal na 2:2. Domácí pokračovali v přehledu šancí, ale ujala se až ta z 56. minuty, konkrétně dorážka Žďárského, který dorazil pumelenici, kterou vyslal od modré Žalud. Najednou byli hosté ti, kteří museli dát gól, ale bohužel pro ně byla domácí obrana, v čele s maskovaným mužem Kořínkem, proti. Domácí opět tlačili Vajsejtl našel Němce, který ale místo zakončení volil přihrávku. Stejné řešení volil i Průšek při úniku s Prokopem, akce pokračovala a v 57. minutě Kollman vybojoval kotouč a Průšek využil nepozornosti v domácí obraně a poslal kotouč po zemi za betony brankáře. Hosté se tlačili do zakončení, zkoušeli power-play. V něm zkoušeli trefit branku přes celé hřiště Borovec i Marček, ale ujal se až pokus Sedmíka, který tak v 59. minutě zpečetil na konečných 5:2 pro domácí.

Pro domácí tak šlo o 3. výhru v této sezóně. Již v dalším kole narazí na zatím, také suverénní Frýdlant. Utkání loňského odloženého utkání se odehraje v sobotu 3.10. od 17:00 ve Frýdlantu

Daniel Pletka:První třetina byla vyrovnaná, ale přesto jsme šli do kabiny za nepříznivého stavu. Od druhé třetiny jsme byli o trošičku lepší, ale bohužel jsme nebyli schopní překonat hostujícího brankáře. V poslední třetině se nám to povedlo a myslím si, že po zásluze jsme toto utkání otočili. Jsme rádi, že si na utkání našlo cestu hodně diváků a vytvořili parádní atmosféru. Doufám, že budeme moct pokračovat v sezóně, že nám tu nikdo z vlády nezavře stadion.