V pátek Jičín hostil na svém ledě hokejisty z České Lípy a po klidném průběhu hladce zvítězil.

HC JičínDomácí
7:2
(2:1, 1:0, 4:1)

HC Predators Česká LípaHosté
Branky a nahrávky: 2. Borovec (Němec, Krejčík), 5. Žďárský (Žalud), 23. Prokop (Nový, Hladík), 41. Hladík (Nový), 46. Žalud (Prokop, Nový), 52. Hladík (Nový), 59. Borovec . Rozhodčí: Kaňkovský – Touš, Krejbich. . Vyloučení: 1:5 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 131 .  
Beneš, Rylich – Brzák, Kejmar – Boček, Houser - Mikolášek, Žalud - Nový, Prokop, Hladík - Krejčík, Borovec, Němec - Sedmík, Richter, Žďárský.

Komentář k zápasu

V pátek Jičín hostil na svém ledě hokejisty z České Lípy a po klidném průběhu hladce zvítězil. Úvod byl podobný předešlému utkání. Hned ve druhé minutě skóroval Borovec, když ho před brankou našel nekrytého Němec. Za tři minuty to bylo již 2 : 0 po úspěšné akci dvojice Žalud a Žďárský. Stejně jako v prvním utkání se hostům ještě v první třetině podařilo dát kontaktní gól. Trefil se Novák a do kabin se šlo za stavu 2 : 1. V neurovnané druhé části padl jen jeden gól, a to v 23. minutě, kdy Jičín hrál přesilovku a tak dlouho dobýval svatyni hostí, až se trefil Prokop. Ve zbytku třetiny měl Jičín neustálou převahu a opět promarnil řadu dobrých příležitostí. V úvodu třetí části našel Nový přihrávkou zpoza branky Hladíka a ten zvýšil na 4 : 1. Jičín poté hrál další přesilovku, ale hrál ji velmi laxně a výsledkem bylo snížení hostů z rychlého protiútoku. Domácí odpověděli za minutu, kdy zaútočili, nastřelili kotouč na branku a odražený puk dopravil do sítě Žalud. Jičín si pak již v poklidu pohlídal výsledek a naopak přidal do sítě hostí ještě dvě branky. Nejprve po ostřelování branky hostí se nakonec trefil Hladík, a minutu a půl před koncem třetiny sólovou akcí upravil na konečných 7 : 2 Borovec Jičín tak získal další tři body a potvrdil zlepšení výkonu.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra Pletky: I když výkon nebyl takový, jaký bych si přál, pro nás jsou důležité body. Do utkání jsme vstoupili dobře a dostali se do vedení, ale opět jsme neproměnili šance. Utkání bylo, co se výsledku týče po dvou třetinách vyrovnanější. Až ve třetí třetině jsme proměnili šance a nakonec z toho bylo vyšší vítězství.